Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu » zamknij
Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy wiadomości Dodano: 2018-02-11   |  Ostatnia aktualizacja: 2018-02-11
Sztuczna inteligencja Mitsubishi odporna na zmiany kształtu
fot. pexels.com
fot. pexels.com

Mitsubishi Electric opracowało technologię sterowania opartą na sztucznej inteligencji, która pozwala maszynom takim jak roboty przemysłowe szybko chwytać przedmioty i dostosowywać swoje zachowanie w czasie rzeczywistym, nawet gdy manipulowane obiekty poruszają się lub zmieniają kształt.

Konwencjonalne technologie robotyczne i ich sterowanie są zaprojektowane do obsługi obiektów, z którymi można pracować w miarę przewidywalny sposób. Firma ma nadzieję, że nowa metoda sterowania uprości i przyspieszy zadania automatyzacji, w których warunki produkcyjne szybko się zmieniają.

Mitsubishi wykorzystuje do tego celu sztuczną inteligencję Maisart, która dokonuje iteracyjnych ocen stanu manipulowanego obiektu w oparciu o techniki głębokiego uczenia się. Testy wykazały, że technologia może skrócić czas nauki i dostosować się do zmian warunków w zaledwie 3,5 ms. Metoda pozwala w automatyczny sposób przeprojektować i zoptymalizować algorytmy sterowania w czasie rzeczywistym. Uwalnia to projektantów od konieczności przeformułowywania skomplikowanych algorytmów.

Mitsubishi chroni swój wynalazek sześcioma międzynarodowymi i japońskimi patentami.

(rr)

Kategoria wiadomości:

Nowinki techniczne

Źródło:
drivesncontrols

Komentarze (0)

Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość. Wystarczy, że skorzystasz z formularza poniżej.

Wystąpiły błędy. Prosimy poprawić formularz i spróbować ponownie.
Twój komentarz :