Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy wiadomości Dodano: 2019-02-06   |  Ostatnia aktualizacja: 2019-02-06
Tesla przejmuje Maxwell Technologies
fot. pixabay
fot. pixabay

Tesla zawarła umowę na zakup Maxwell Technologies za kwotę 300 milionów dolarów. Po finalizacji transakcji Maxwell Technologies stanie się spółką zależną Tesli.

- Jesteśmy bardzo podekscytowani ogłoszeniem, że Tesla zgodził się na przejęcie naszej firmy. Spółka ta jest szanowanym i światowej klasy innowatorem, którego łączy z nami wspólny cel budowy bardziej zrównoważonej przyszłości - powiedział dr Franz Fink, prezes i dyrektor generalny przejmowanego przedsiębiorstwa.

- Wierzymy, że ta transakcja leży w interesie akcjonariuszy Maxwell i oferuje naszym inwestorom możliwość uczestnictwa w misji Tesli polegającej na przyspieszeniu rozwoju zrównoważonego transportu i energetyki.

Dyrektorzy Maxwell Technologies poinformowali w styczniu o tym, że opracowali i opatentowali technologię suchej elektrody mogącej znacznie zwiększyć zasięg pojazdów elektrycznych i obniżyć koszty produkcji wykorzystywanych w ich budowie akumulatorów. Firma oświadczyła również, że spodziewa się w najbliższym czasie zawiązania wielu strategicznych sojuszy związanych z rozwojem tej technologii.

Maxwell Technologies produkuje także ultrakondensatory, które w połączeniu z akumulatorami mogą zapewnić szybsze czasy reakcji, działać w szerszym zakresie temperatur i wydłużyć żywotność baterii nawet dwukrotnie.

Fuzja zostanie zakończona w drugim kwartale tego roku.

(rr)

Kategoria wiadomości:

Z życia branży

Źródło:
pacetoday

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.

Komentarze (0)

Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość. Wystarczy, że skorzystasz z formularza poniżej.

Wystąpiły błędy. Prosimy poprawić formularz i spróbować ponownie.
Twój komentarz :
Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »