Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy wiadomości Dodano: 2019-08-12   |  Ostatnia aktualizacja: 2019-08-12
Toyota stawia na japoński startup
fot. pixabay
fot. pixabay

Toyota weszła we współpracę ze startupem Preferred Networks, japońskim przedsiębiorstwem założonym w 2014 roku. Firma ta koncentruje się na technologiach sztucznej inteligencji i głębokiego uczenia się, a jej nadrzędnym celem jest rozwój robotów, które mogą pomagać ludziom w codziennym życiu.

Obie spółki ogłosiły partnerstwo w zakresie badań i rozwoju w oparciu o jednostkę Toyoty Human Support Robot (HSR). Została ona stworzona w 2012 roku i rozwijana jest do dzisiaj. Podstawowe funkcje maszyny obejmują długoterminową opiekę i wsparcie w aplikacjach pielęgniarskich. Robot wyposażony jest w manipulator, wyświetlacz, kamery oraz mobilną platformę. Jest on w stanie zbierać i odnajdować przedmioty oraz komunikować się z właścicielem.

Preferred Networks ma już pewne doświadczenie z HSR. W 2018 roku startup zademonstrował robota zaprogramowanego do w pełni autonomicznego sprzątania pokoju w ramach japońskiej konferencji CEATEC. System był w stanie zidentyfikować obiekty, reagować na określone instrukcje wydawane przez człowieka, a także podnosić i odkładać w bezpieczny sposób obiekty, których nie mógł jednoznacznie zdefiniować na podstawie danych ze swojej bazy informacji.

Toyota dostarczy Preferred Networks kilkadziesiąt jednostek HSR do testowania, by następnie w ciągu najbliższych trzech lat współpracować z firmą w zakresie badań i rozwoju, dzieląc się wynikami swojej pracy i wynikającą z niej własnością intelektualną bez żadnych ograniczeń.

Jednym z głównych celów Toyoty jako firmy jest wyniesienie technologii robotyki domowej na poziom, który umożliwi pełną współpracę pomiędzy robotami i domownikami. Znany producent samochodowy prowadzi wiele związanych z tym projektów w Toyota Research Institute (TRI), który współpracuje z szeregiem uczelni.

(rr)

 

Kategoria wiadomości:

Porady i ciekawostki branżowe

Źródło:
techcrunch

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.

Komentarze (0)

Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość. Wystarczy, że skorzystasz z formularza poniżej.

Wystąpiły błędy. Prosimy poprawić formularz i spróbować ponownie.
Twój komentarz :