Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy wiadomości Dodano: 2010-10-07  |  Ostatnia aktualizacja: 2010-10-07
Urządzenie śledzące nowej generacji
Urządzenie śledzące nowej generacji
Urządzenie śledzące nowej generacji
Savi Technology poinformowało o stworzeniu unikatowej technologii, która umożliwia wykorzystanie satelitów i systemów bezprzewodowych do ciągłego monitorowania lokalizacji i stanu ładunków znajdujących się w dowolnym miejscu w dowolnym czasie. Portable In-Transit Tracking Unit (PITU) jest urządzeniem wielkości cyfrowego rejestratora wideo. Współpracuje z urządzeniami RFID, systemami: GPS i Samcom, sieciami komórkowymi oraz czujnikami różnego rodzaju.

Powstałe w ostatnim roku pierwsze systemy PITU zostały zakupione przez niektóre wojska NATO z myślą o Międzynarodowych Siłach Wsparcia Bezpieczeństwa (ISAF), utworzonych przez ONZ w celu ustabilizowania sytuacji w Afganistanie. PITU zostało zaprojektowane jako system umożliwiający automatycznie śledzenie miejsc znajdowania się i stanu kontenerów oraz ich zawartości, również na pustyniach i oceanach, gdzie brak jest infrastruktury umożliwiającej konwencjonalne śledzenie.

„Ten kompletny, a przy tym kompaktowy i mobilny system jest jedynym istniejącym obecnie rozwiązaniem śledzącym obsługującym trzykierunkową komunikację, które łączy w sobie tak wiele funkcjonalności związanych z bezprzewodowym śledzeniem i monitorowaniem.” – stwierdził David Stephens, CEO Savi Technology. „Może on wykorzystać całą gamę technologii śledzących, zachowując się jak etykieta RFID, czujnik albo czytnik RFID, w zależności od potrzeb danej chwili.” – dodał.

„Organizacje obsługujące ogromne i bardzo złożone łańcuchy dostaw często są odpowiedzialne za bardzo wrażliwy ładunek, który wymaga najwyższej troski.” – powiedział Stephens. „Teraz, klienci mogą nie tylko stale monitorować wartościowe ładunki z dowolnego miejsca, ale i wykorzystywać do tego celu trzykierunkową komunikację.” – dodał.

Trzykierunkowa komunikacja umożliwia PITU rejestrować dane lokalizacyjne z GPSu oraz etykiet RFID i przesyłać te informacje do naziemnych sieci RFID lub telekomunikacyjnych, albo przez systemy satelity Iridium. PITU wykorzystuje najlepszy dostępny system w zależności od lokalizacji ładunku i wymagań klienta.

Zdolność do zapewnienia trzykierunkowej komunikacji pomiędzy systemami bezprzewodowymi a urządzeniami gwarantuje dostęp w czasie rzeczywistym do precyzyjnych danych dotyczących ładunku.

NATO przetestowało nowe rozwiązanie w ponad dziesięciu europejskich krajach. Rozwiązanie to zostało zaprojektowane z myślą o siłach NATO wspierających dostawy w regionach pozbawionych łączności komórkowej, jak Pakistan czy Afganistan. Może ono jednak być również wykorzystywane podczas akcji ratunkowych po katastrofach.

PITU powstało po to, by poprawić bezpieczeństwo wrażliwych i wartościowych ładunków, takich jak: leki, materiały niebezpieczne czy amunicja, poprzez eliminację opóźnień czy pomyłek dotyczących miejsca docelowego dostawy.

(lk)

Kategoria wiadomości:

Z życia branży

Źródło:
Sensors
urządzenia z xtech

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.

Komentarze (0)

Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość. Wystarczy, że skorzystasz z formularza poniżej.

Wystąpiły błędy. Prosimy poprawić formularz i spróbować ponownie.
Twój komentarz :