Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy artykułów Aktualizowany: 2019-01-14
Nadchodzą sensory bezprzewodowe

20 przykładów instalacji monitorowania temperatury

 

PROBLEM
Każdego dnia flota samochodowa firmy Żabka dostarcza tysiące zamówień do sklepów rozlokowanych na terenie całego kraju. Dbając o najwyższą jakością oferowanych produktów, klient chciał zbudować system rejestracji temperatury magazynowanych i transportowanych towarów na każdym etapie dystrybucji. Dodatkowo, firmie zależało na możliwości wygodnego przesyłania i przechowywania danych pomiarowych na potrzeby dokumentacji.

ROZWIĄZANIE
Klient zdecydował się na zakup bezprzewodowych rejestratorów temperatury Efento i ich integrację z systemem TMS. Rejestratory stosowane są w procesie dystrybucji produktów chłodniczych i mroźniczych dla sieci Żabka. Ich użycie skupia nie na losowej weryfikacji zachowania zimnego łańcucha dostaw począwszy od Magazynu centralnego (załadunek asortymentu zamówionego do przyboru ładunkowego) aż do finalnej dostawy do sklepów Żabka i Freshmarket z uwzględnieniem procesu przeładunku na magazynach typu cross-dock. Aktualnie trwają prace developerskie dostawcy TMSa w celu zintegrowania danych pomiarów temperatur w czasie rzeczywistym z dedykowaną aplikacją mobilną używaną przez kierowców dystrybucyjnych oraz raportowaniem wyników.

Przed zakupem wszystkie rejestratory zostały wzorcowane w akredytowanym laboratorium w celu potwierdzenia poprawności ich pracy i dokładności wykonywanych pomiarów.

 

rejestratory-temperatury-Efento-w-sieci-sklepów-Żabka[1].jpg

 "Dzięki integracji danych pomiarowych z rejestratorów Efento pomiary temperatury w trakcie transportu w zimnym łańcuchu dostaw zapisywane będą w systemie TMS. Cała logistyka ujęta jest więc w jednym systemie, co umożliwia wygodne gromadzenie i przetwarzanie danych."

Kierownik Ds. Transportu

 

20 PRZYKŁADÓW INSTALACJI MONITOROWANIA TEMPERTURY

 

UJ[1].png

pilkington_logo-150x150[1].jpg 

Doon-AErlig[1].png

 

 

 

 

 

 

 

 

 

20 PRZYKŁADÓW NSTALACJI MONITOROWANIA TEMPERTURYNajnowszy trend w zakresie monitorowania wielkości fizycznych i chemicznych (temperatura, wilgotność, ciśnienie, przepływu, ale także oparów, zanieczyszczeń, czy gazów) - to zdecydowane przejście na rozwiązania bezprzewodowe nowej generacji. Specjalne, niedawno opracowane, oszczędne protokoły transmisji pozwalają na pracę monitorujących urządzeń przez okres około 5 lat na jednej baterii.

Dane z całego kraju mogą być łatwo transmitowane do Centrum Monitorowania i analizowane w czasie rzeczywistym. Bezprzewodowe sensory, ze względu na brak
połączeń kablowych są proste w instalacji nawet dla laika, ich instalacja nie wymaga profesjonalnej wiedzy.

Jednym z liderów tego rynku jest firma Efento, której rozwiązanie bezprzewodowego monitorowania wielkości fizycznych zostało uznane przez Niemieckie Stowarzyszenie Producentów Urządzeń Pomiarowych jako jeden z 35 najciekawszych debiutów rynkowych na świecie.

Rozwiązanie techniczne na przykładzie monitorowania temperatury
Monitorowanie procesów produkcyjnych z wykorzystaniem sensorów może wynikać z konieczności:
- spełnienia i dokumentowania wymagań regulacyjnych
- ciągłej analizy środowiska i warunków w zakładzie i ich wpływu na otoczenie
- śledzenia awarii maszyn
- uzyskania precyzyjnego systemu kontroli jakości
- kontroli zanieczyszczeń środowiska

Rozwiązaniem przeznaczonym do monitorowania warunków środowiskowych w dużych obiektach jest Efento Cloud – platforma serwerowa gromadząca i przetwarzająca dane z sensorów Efento.

 

Monitorowanie temperatury - Efento Cloud
Monitorowanie temperatury - Efento Cloud

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 System przeznaczony jest do obiektów, w których monitorowane jest od kilkunastu do kilkuset punktów pomiarowych. Dane mogą być przesyłane do platformy z dowolnej lokalizacji, a użytkownik ma do nich dostęp przez przeglądarkę internetową.
System składa się z bezprzewodowych rejestratorów oraz gateway'ów, czyli koncentratorów, które odbierają bezprzewodowo pomiary z rejestratorów i przesyłają je korzystając z sieci Internet do platformy w chmurze – Efento Cloud.
Platforma jest „mózgiem" całego systemu, to tam podejmowane są decyzje o wysyłce powiadomień SMS / e-mail, tam również gromadzone są dane pomiarowe, do których użytkownik ma dostęp z dowolnego miejsca na świecie.
Funkcjonalność i niezawodność platformy została potwierdzona u 160 klientów dużych klientów instytucjonalnych.
Platforma utrzymywana jest przez firmę Efento, dzięki czemu użytkownik nie musi martwić się administracją, konserwacją, utrzymaniem, czy aktualizacją oprogramowania.

Film o możliwościach Efento Cloud

Efento oferuje bezprzewodowe rejestratory temperatury umożliwiające monitoring i rejestrację temperatury zarówno w pomieszczeniach przemysłowych jak i laboratoryjnych
Lista klientów i ich opinie klientów o urządzeniach Efento.

Sensory bezprzewodowe - kiedy i po co?
Potencjał rozwojowy jest po stronie technologii bezprzewodowej ze względu na niskie koszty instalacji i mobilność.
Czujniki bezprzewodowe charakteryzują się większą niezawodnością niż czujniki kablowe, łatwością instalacji, mniejszymi kosztami oraz prostym serwisowaniem. Brak możliwości podłączenia do "chmury" praktycznie powinien eliminować czujniki z rynku.
Już obecnie warto wprowadzać do zakładów rozwiązania monitoringu warunków środowiskowych w oparciu o sensory bezprzewodowe, ponieważ obniżają koszty wytwarzania i poprawiają jakość produkcji.
Gama dostępnych na rynku bezprzewodowych sensorów powiększa się z roku na rok i umożliwia monitoring praktycznie wszystkich parametrów zakładu produkcyjnego. W tej chwili dostępne są m.in. sensory temperatury i wilgotności, ciśnienia, poziomu cieczy, prądu, przepływu cieczy, ruchu, jakości powietrza, hałasu, wibracji, stanu łożysk (pomiar temperatury i wibracji), jakości montażu (kształt, wymiary), gazów i oparów (paliwa, SO2, itp), światła i koloru, identyfikujące położenie przedmiotów wewnątrz budynków(np. szpitalnych urządzeń medycznych), ugięcia konstrukcji (np. obciążenie dachu śniegiem), pomiaru odkształceń (umożliwiające np. badanie turbin bez konieczności demontażu), zanieczyszczenia wód.
.

Bezpłatne testy
Zapraszamy na stronę www.efento.pl celem zapoznania sie z produktem i skorzystania z oferty bezpłatnych testów systemu. W czasie miesięcznych testów można zapoznać się z możliwościami i niezawodnością systemu.

Formularz wypożyczenia rejestratorów Efento na 30-dniowe testy

Efento - zaufany producent
Firma Efento została założona w 2014 roku, od początku skupia się na rozwijaniu rozwiązań z zakresu Internet of Things (IoT) i komunikacji między maszynami (M2M). W 2017 firma otrzymała Złoty Medal Targów Automaticon za System Monitorowania Temperatury z wykorzystaniem chmury. W 2018 została nominowana do 35 najciekawszych światowych przedsięwzięć z zakresu techniki pomiarowej przez niemieckie stowarzyszenie AMA – Association for Sensors and Measurement.
Firma wdrożyła swoje rozwiązania u ponad 2000 klientów i jest obecnie jednym z największych producentów bezprzewodowych sensorów i rejestratorów temperatury w Europie, eksportując swoje produkty, między innymi, do: USA, Kanady, Wielkiej Brytanii, Norwegii, Danii

 

Autor:
Efento
Źródło:
www.efento.pl
Dodał:
Efento

Czytaj także