Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy wiadomości Dodano: 2010-09-08  |  Ostatnia aktualizacja: 2010-09-08
Wizja systemów automatyki procesu według ARC
Wizja systemów automatyki procesu według ARC
Wizja systemów automatyki procesu według ARC
Zastosowanie technologii internetowych w automatyce procesu daje nadzieje na uproszczenie struktury przy równoczesnym zapewnieniu solidnych podstaw dla rozproszonych systemów informatycznych oraz eliminacji ograniczeń przesyłu informacji. Jednakże funkcjonujące dziś systemy sterowania są w istocie łudząco podobne do rozproszonych systemów sterowania (DCS) wprowadzanych 35 lat temu.

Po przeszło ośmiu latach badań, ARC Advisory Group opublikowało drugą edycję raportu Collaborative Process Automation Systems (CPAS). Zawarta w nim analiza identyfikuje technologie, standardy oraz zasady, które opisują czym powinien być najnowocześniejszy system automatyki procesu w oparciu o potrzeby użytkowników i dostępne standardy i technologie.

Wśród grupy potencjalnych odbiorców nowego raportu znajdują się, przede wszystkim, właściciele i operatorzy, a także dostawcy systemów automatyki, urządzeń oraz oprogramowania do zarządzania w takich segmentach, jak: chemiczny, petrochemiczny, górniczy, włókienniczy, metalurgiczny, drzewny, papierniczy, drukarski, spożywczy, farmaceutyczny oraz tytoniowy.

Zarówno operatorzy, jak i dostawcy mogą wykorzystać raport jako pomoc przy wypracowywaniu swojego własnego podejścia odpowiadającego specyficznym wymogom. Użytkownicy systemów automatyki procesu chcą mieć technologię, która łatwo daje się zaadaptować do zmieniającego się środowiska biznesowego. Dostawcy chcą zapewnić swoim klientom najlepsze rozwiązania techniczne, by ci w przyszłości wrócili.

Przedstawiciele ARC twierdzą, że wskazówki zawarte w CPAS zostały poddane próbie czasu przez całą dekadę. Jednakże, sprostanie tym zasadom może od niektórych dostawców wymagać efektywniejszego wykorzystania dostępnych i sprawdzonych technologii. Od użytkowników natomiast, w wielu przypadkach wymagać to będzie zastosowania metod wyboru dostawcy innych niż tylko najniższa złożona oferta. Użytkownicy muszą oceniać dostawców również pod kątem cyklu życia czy wydajności oferowanych rozwiązań.

Analitycy ARC są przekonani, że sektor ten jest już dojrzały i gotowy na nowatorskie idee. Dostawcy oraz operatorzy powinni zrozumieć, że idee zawarte w CPAS wykraczają daleko poza to, co tradycyjnie jest postrzegane jako rozproszone systemy sterowania, a także opierają się o bardzo szeroką definicję automatyki.

Zarówno użytkownicy, jak i dostawcy powinni zrozumieć, że CPAS nie traktuje o środowisku pojedynczego dostawcy, ale o zbiorze struktur, technologii oraz zasad, które umożliwiają wspólne funkcjonowanie w ramach jednego środowiska.

(lk)

Kategoria wiadomości:

Z życia branży

Źródło:
ARC
urządzenia z xtech

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.

Komentarze (0)

Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość. Wystarczy, że skorzystasz z formularza poniżej.

Wystąpiły błędy. Prosimy poprawić formularz i spróbować ponownie.
Twój komentarz :