Powrót do listy wiadomości Dodano: 2005-01-11  |  Ostatnia aktualizacja: 2005-01-11
Wonderware InTouch otrzymuje nagrodę “Zenith” za system sterowania koleją australijską
Wonderware InTouch otrzymuje nagrodę “Zenith” za system sterowania koleją australijską
Wonderware InTouch otrzymuje nagrodę “Zenith” za system sterowania koleją australijską
System sterowania koleją australijską oparty na oprogramowaniu InTouch otrzymał nagrodę Zenith. Nagroda ta została przyznana przez czołowe australijskie czasopismo z dziedziny automatyki “Process and Control Engineering (PACE)”.

Nagroda Zenith wyróżnia firmy, które wprowadzają na rynek innowacyjne rozwiązania. W roku 2004 została ona przyznana firmie ARG Freightlink, operatorowi kolei australijskiej pomiędzy Alice Springs i Darwin za system sterowania oparty na oprogramowaniu Wonderware InTouch. Projekt WestOrder otrzymał tę nagrodę w kategorii “Transport i infrastruktura”.

System sterowania WestOrder opracowany został przez Westinghouse Signals Australia, firmę-córkę Invensys. Wspomagany komputerowo system sterowania steruje koleją australijską, począwszy od południowego Northgate do Alice Springs, oraz nową linią budowaną do Darwin.

Nagrodzony system sterowania został w pełni zaakceptowany przez użytkowników. Pracownicy obsługi muszą stosować się do odpowiednich instrukcji oraz uwzględniać sygnały dostarczane przez system. Zasadniczym celem jest uniknięcie wypadków poprzez zagwarantowanie, że nigdy dwa pociągi nie mogą równocześnie wjechać na jeden odcinek toru. Zastosowane w aplikacji oprogramowanie InTouch, działające na Microsoft Windows Server 2000, zapewnia stabilność oraz odpowiednią wydajność systemu.

Projekt WestOrder z założenia miał się opierać na gotowych produktach, by uzyskać niski koszt i krótki czas wdrożenia oraz odpowiednią jakość działania systemu. Wykorzystanie rozwiązań firmy Wonderware umożliwiło pełną realizację wstępnych założeń.

Nominacje do nagrody były oceniane przez zespół ekspertów, który brał pod uwagę takie kryteria, jak nowatorstwo rozwiązania, wiedza i umiejętności inżynierskie zespołu realizatorów, stopień skomplikowania projektu, jakość zarządzania projektem i jakość jego realizacji, bezpieczeństwo systemu oraz czynnik finansowy, czyli zwrot z inwestycji.

“Nagroda ta świadczy o tym, że projektując i rozwijając swoje produkty, firma Wonderware przede wszystkim uwzględnia potrzeby swoich klientów,” mówi Renee Brandt, menedżer produktów wizualizacyjnych w firmie Wonderware. „Z pewnością będziemy kontynuować nasze wysiłki, aby wprowadzać na rynek oprogramowania przemysłowego kolejne innowacyjne technologie i produkty.”

Wonderware InTouch to oprogramowanie służące do wizualizacji procesów przemysłowych. Technologia obiektów SmartSymbols umożliwia użytkownikom szybsze tworzenie oraz uruchamianie aplikacji dostarczających bieżące dane z produkcji. Wonderware ma też w swojej ofercie inne produkty SCADA, w tym oprogramowanie SCADAlarm do obsługi zdarzeń i powiadamiania; przemysłową bazę danych IndustrialSQL Server, narzędzia klienckie i analityczne ActiveFactory, przemysłowy portal internetowy SuiteVoyager oraz Industrial Application Server – oprogramowanie nadrzędne, stworzone w oparciu o najnowszą technologię ArchestrA.

Od czasu pojawienia się na rynku, pakiet Wonderware InTouch otrzymał wiele prestiżowych nagród, m.in. przez 10 kolejnych lat wyróżniany był przez czytelników „Control Magazine” nagrodą “Readers’ Choice Award” jako najchętniej stosowane oprogramowanie wizualizacyjne.

Kategoria wiadomości:

Z życia branży

Źródło:
Astor Sp. z o.o.
urządzenia z xtech

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.

Komentarze (0)

Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość. Wystarczy, że skorzystasz z formularza poniżej.

Wystąpiły błędy. Prosimy poprawić formularz i spróbować ponownie.
Twój komentarz :

Czytaj także