Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy wiadomości Dodano: 2021-01-21   |  Ostatnia aktualizacja: 2021-01-21
Współpraca AEVA i Denso
fot. pixabay
fot. pixabay

Startup z Doliny Krzemowej Aeva oraz japoński dostawca komponentów motoryzacyjnych Denso ogłosili, że będą współpracować w celu wprowadzenia na rynek masowy kluczowego czujnika wykorzystywanego do budowy samochodów autonomicznych.

Założona w 2017 roku, Aeva produkuje sensory LiDAR, które pozwalają samochodom uzyskać trójwymiarowy obraz drogi, a także wykryć jak szybko poruszają się odległe od nich obiekty. Czujnik działa w oparciu o emisję fali ciągłej z modulacją częstotliwości FMCW, co wyróżnia go od produktów oferowanych przez producentów, takich jak Velodyne Lidar czy Luminar Technologies.

Kazuma Natsume, dyrektor ds. autonomicznej jazdy i inżynierii zaawansowanych systemów wspomagania kierowcy w Denso powiedział w oświadczeniu, że firma planuje współpracę z Aeva w celu dalszego rozwoju technologii FMCW, a finalnie wprowadzenia opartego o nią czujnika na rynek masowy, zwiększając dzięki temu ogólny poziom bezpieczeństwa na drogach.

Denso jest drugim największym dostawcą motoryzacyjnym na świecie, ściśle współpracującym z producentami samochodów, takimi jak Toyota Motor, do której należy prawie jedna czwarta firmy. Poza tym, że obie spółki skupione są na rynku masowym Aeva i Denso nie ujawniły dalszych szczegółów współpracy.

(rr)

Kategoria wiadomości:

Z życia branży

Źródło:
reuters
urządzenia z xtech

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.

Komentarze (0)

Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość. Wystarczy, że skorzystasz z formularza poniżej.

Wystąpiły błędy. Prosimy poprawić formularz i spróbować ponownie.
Twój komentarz :

Czytaj także