Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy wiadomości Dodano: 2021-01-02   |  Ostatnia aktualizacja: 2021-01-02
Współpraca IBM i Samsunga
fot. pixabay
fot. pixabay

Samsung Electronics ogłosiło nowy plan współpracy z IBM w celu opracowania przetwarzania brzegowego opartego o technologię 5G oraz hybrydowych rozwiązań chmurowych. Ma to pomóc firmom ze wszystkich branż w modernizacji ich działalności i realizacji obietnic Przemysłu 4.0. Samsung wraz z IBM zamierzają zapewnić przedsiębiorstwom nowe rozwiązania, które będą działać w otwartej architekturze i zwiększą możliwości pracowników za pośrednictwem urządzeń Samsung Galaxy obsługujących technologię 5G.

Zaplanowana współpraca połączy urządzenia mobilne Samsung Galaxy 5G i kompleksowe rozwiązania sieciowe dla przedsiębiorstw z rozwiązaniami IBM do zarządzania siecią, chmurą hybrydową, przetwarzaniem brzegowym, wiedzą specjalistyczną w zakresie sieci, a także rozwiązaniami branżowymi opartymi na sztucznej inteligencji i otwartej architekturze. Pozwoli to na efektywne przetwarzanie danych - od hal produkcyjnych, poprzez platformy wiertnicze, po zwykłe przestrzenie biurowe. Poprawi to także wydajność operacyjną, zwiększy poziom bezpieczeństwa i zminimalizuje przestoje. Obie firmy planują zbadać, w jaki sposób producenci mogą korzystać z prywatnych sieci 5G lub 4G oraz urządzeń mobilnych 5G we współpracy z rozwiązaniami przemysłowego Internetu rzeczy (IIoT).

Samsung i IBM zamierzają również pomóc przedsiębiorstwom wykorzystać potencjał 5G w sieciach publicznych i prywatnych poprzez wzajemną współpracę z globalnymi operatorami telefonii komórkowej. Na początku tego roku firma Samsung ogłosiła projekt realizowany wspólnie z IBM i dostawcą usług telekomunikacyjnych M1 o nazwie Singapore Infocomm Media Development Authority. Jego celem jest prezentacja postępów technologicznych Smart Factory, w tym analiz SI z obsługą 5G oraz możliwości dla rozwiązań rzeczywistości rozszerzonej.

(rr)

Kategoria wiadomości:

Z życia branży

Źródło:
arcweb
urządzenia z xtech

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.

Komentarze (0)

Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość. Wystarczy, że skorzystasz z formularza poniżej.

Wystąpiły błędy. Prosimy poprawić formularz i spróbować ponownie.
Twój komentarz :