Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy wiadomości Dodano: 2023-03-16  |  Ostatnia aktualizacja: 2023-03-16
Współpraca ZF i Clevon
fot. pixabay
fot. pixabay

Clevon, estońska firma zajmująca się autonomicznymi pojazdami dostawczymi oraz ZF, niemiecka spółka związana z technologią motoryzacyjną uzgodniły strategiczną współpracę, która połączy technologię Clevon Autonomous Robotic Carrier i ZF Scalar, platformę orkiestracji floty w czasie rzeczywistym opartą na sztucznej inteligencji.

Clevon i ZF łączą siły, aby przyspieszyć wdrażanie wydajnych i zintegrowanych usług dostawy ostatniej mili nowej generacji z wykorzystaniem samojezdnych pojazdów w środowiskach miejskich.

Sander Sebastian Agur, dyrektor generalny Clevon powiedział: - Clevon sprawia, że dostawy bez udziału kierowcy są realizowane już dziś. Działamy w USA, Belgii, Litwie i Estonii. Mamy jednak możliwości szybszego rozwoju i jesteśmy gotowi bezpiecznie wprowadzać floty przewoźników na drogi publiczne. Nasza strategiczna współpraca z ZF pomoże nam osiągnąć ten cel.

Firma ZF Commercial Vehicle Solutions opracowała system Scalar, platformę SaaS zaprojektowaną w celu zapewnienia orkiestracji floty w czasie rzeczywistym dla pojazdów bezzałogowych dowolnego rodzaju i funkcjonujących w większości środowisk operacyjnych. Bazując na wieloletnim doświadczeniu w tworzeniu systemów zarządzania flotą w połączeniu z technologią sztucznej inteligencji nowej generacji, Scalar został wdrożony na drogach publicznych w rzeczywistych warunkach ruchu.

Hjalmar Van Raemdonck, szef cyfrowych rozwiązań systemowych w dziale rozwiązań dla pojazdów użytkowych ZF powiedział: - Dzięki zautomatyzowanemu podejmowaniu decyzji przez system Scalar, optymalizacji w czasie rzeczywistym i zaawansowanej wydajności operacyjnej pojazdy Clevon 1 będą wysyłane we właściwe miejsce we właściwym czasie. Więcej paczek lub artykułów spożywczych zostanie dostarczonych na czas przy użyciu mniejszej liczby pojazdów, dzięki sprawnym operacjom dostawy i możliwie najlepszej obsłudze klienta. Nasza współpraca z Clevon zapewnia unikalną kombinację technologii mobilności nowej generacji dla sektora dostaw ostatniej mili.

Zespoły Clevon i ZF w nadchodzących miesiącach będą współpracować w celu przeprowadzenia pełnej integracji platformy Scalar i pojazdów Clevon 1 oraz wdrożenia jej do zarządzania flotami jednostek Clevon 1 na drogach publicznych. Integracja pozwoli Clevon skoncentrować się na swoich podstawowych kompetencjach i rozwoju funkcji autonomicznej jazdy, a jednocześnie umożliwi budowanie flot kurierskich w celu testowania technologii i skalowania działalności na całym świecie.

(rr)

Kategoria wiadomości:

Z życia branży

Źródło:
roboticsandautomationnews
urządzenia z xtech

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.

Komentarze (0)

Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość. Wystarczy, że skorzystasz z formularza poniżej.

Wystąpiły błędy. Prosimy poprawić formularz i spróbować ponownie.
Twój komentarz :