Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu » zamknij
Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy komunikatów Dodano: 2018-07-05   |  Ostatnia aktualizacja: 2018-07-05
Znajdź sposób, żeby odwiedzić Centrum Nauki Kopernik podczas Dnia Tesli

W najbliższą niedzielę, odwiedzający Centrum Nauki Kopernik na warszawskim Powiślu będą mieli okazję świętować 162. urodziny Nikoli Tesli, a także dowiedzieć się, jak wiele z przedmiotów codziennego dziś użytku wynalazł ten serbski naukowiec. Dzień Tesli to wydarzenie poświęcone tematyce energii elektrycznej, a innogy, która od wielu lat jest partnerem wspierającym Centrum Nauki Kopernik, po raz kolejny zaangażowała się w jego organizację i zachęca do udziału w dodatkowych propozycjach przygotowanych z tej okazji dla uczestników.

Dzień Tesli to ogromna liczba atrakcji dla wszystkich zwiedzających, także tych najmłodszych. Dla maluchów przygotowana została strefa, w której będą miały one szansę poznać urządzenia elektryczne oraz ich nieelektryczne odpowiedniki podczas wspólnej zabawy w memory, czy wyprodukować prąd, zamieniając siłę swoich mięśni na energię elektryczną. Dla starszych dzieci powstanie strefa eksperymentów, gdzie odbywać się będą m. in. mini warsztaty innogy Power Box dotyczące pozyskiwania energii ze źródeł odnawialnych. Młodych inżynierów zachęcamy do skorzystania ze strefy konstrukcji, w której będzie można lutować, programować i bawić się w symulatorze lotu.

Niecodzienną atrakcją wydarzenia będzie escape room, przygotowany specjalnie na Dzień Tesli z myślą o młodych zwiedzających. Uczestnicy zabawy zostaną zaproszeni do laboratorium szalonego naukowca – Nikoli Tesli, który postanowi dokładnie sprawdzić ich wiedzę na temat energii elektrycznej i możliwości jej wykorzystania. Aby wydostać się z pomieszczenia dzieci będą musiały wykorzystać dostępne w laboratorium elementy i przy użyciu energii ze źródeł takich jak wiatr czy słońce, rozwiązać zagadki w możliwie najkrótszym czasie. Escape room dostępny będzie dla odwiedzających Centrum Nauki Kopernik jeszcze przez tydzień po niedzielnym Dniu Tesli, do 15 lipca włącznie.

(gz)

Kategoria komunikatu:

Z życia firmy

Źródło:
innogy