Powrót do listy wiadomości
Dodano: 2007-12-05 | Ostatnia aktualizacja: 2007-12-05
Żywy detektor broni biochemicznej

Żywy detektor broni biochemicznej
Problem z wykorzystywaniem dotychczasowych detektorów polega na tym, że wskazują one nieprawdopodobnie dużą liczbę fałszywie pozytywnych wyników. Wynika to stąd, iż nie są one w stanie rozróżnić wszystkich subtelności związanych z interakcjami pomiędzy patogenami a systemami biologicznymi. Stąd pomysł wykorzystania komórek.
Zaatakowane komórki generują również sygnał, jak choćby fluorescencję. Znajdują się one na chipie, który nie tylko utrzymuje je przy życiu, ale i odbiera sygnały przez nie emitowane.
Komórki mogą być wystawiane na działanie patogenów znajdujących się w powietrzu poprzez półprzepuszczalną membranę. Gdy komórki giną emitując przy tym światło, system ma być w stanie w przeciągu kilku minut wskazać obecność konkretnego patogenu. W pewnym uproszczeniu, idea ta jest zbliżona do koncepcji kanarków, które ostrzegały górników przed toksycznymi gazami.
(lk)
Kategoria wiadomości:
Z życia branży
- Źródło:
- NewScientistTech

Komentarze (0)
Czytaj także
-
Czujnik specjalny do wiarygodnych pomiarów pH sera
Pomiar pH sera przy pomocy tradycyjnych czujników posiadających ceramiczne złącze może być kłopotliwy. Ser ma stałą konsystencję oraz zawiera...
-
Kluczowa rola wycinarek laserowych w obróbce metali
Wycinarki laserowe zrewolucjonizowały przemysł obróbki metali, oferując niezwykłą precyzję i efektywność. Dowiedz się, dlaczego są one...
-
-
-
-
-
-