Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Veichi
Powrót do listy artykułów Aktualizowany: 2020-04-01
GN 962 – dociskacze do ciężkich zastosowań, zasilane pneumatycznie

Elesa + Ganter wprowadziła do oferty nowy dociskacz GN 962zasilany pneumatycznie, typu „longlife". Korpus został wykonany z fosforanowanej stali, która znajduje zastosowanie w wysokich temperaturach i środowiskach o podwyższonym zagrożeniu korozją. Dodatkowo nowe dociskacze zostały wyposażone w hartowane i szlifowane sworznie i tuleje, które poprawiają wydajność przy powtarzalnej pracy w tego typu warunkach.

 

 

 

GN 962.png

 

                   Rys. 1 Dociskacz GN 962

Dociskacze są dostępne w różnych wersjach wykonania elementu dociskowego:

· Typ APV: rozwidlone ramię dociskowe z dwoma przesuwnymi nakładkami,
· Typ CPV: rozwidlone ramię dociskowe z dwoma przesuwnymi nakładkami i śrubą dociskową GN 708.1 GN 708.1,
· Typ EPV: ramię dociskowe pełne z uchem do przyspawania.

Wersja EPV przystosowana jest do przenoszenia największych obciążeń:

· Fs (Siła docisku przy ciśnieniu 6 bar): 2280N,

· Fh (Siła przytrzymania): 8500N.

Dociskacz wyposażony jest w tłok magnetyczny, który po zastosowaniu czujnika GN 3380, będzie informować nas o położeniu ramienia dociskowego. Czujnik GN 3380 w momencie zbliżenia się tłoka magnetycznego zmienia swój stan. Zainstalowany w wybranym miejscu na korpusie siłownika będzie informował nas o osiągnięciu przez tłok określonej pozycji.

 

wersje-wykonania-elementu-dociskowego.png

                  Rys. 2 Wersje wykonania elementu dociskowego

Dociskacze GN 962 występują w rozmiarach od 220 do 850, analogicznie do rozmiaru wzrastają siły przytrzymania Fh (od 2200 do 8500N) i docisku Fs (od 870 do 2280N), przy założeniu ciśnienia 6 bar.

Dociskacze longlife charakteryzują się zwiększoną trwałością, utrzymują swoje własności przy wielokrotnym, powtarzalnym użyciu (nawet do miliona cykli pracy).

Dociskacze pneumatyczne znajdą zastosowanie w praktycznie każdym powtarzalnym procesie produkcyjnym, wymagającym zwiększonych sił przytrzymania. Może to być:

· montaż ram okiennych do zgrzewania,
· spawanie, zgrzewanie, czy montaż elementów branży automotive
· spawanych automatycznie konstrukcjach stalowych.

Wszystkie powyższe cechy dociskacza pneumatycznego sprawiają, że doskonale sprawdzi się on w wyżej wymienionych aplikacjach i spełni założenia nawet najbardziej wymagających procesów produkcyjnych zarówno w zakresie odporności, siły przytrzymania lub ilości cykli pracy.

 

ELESA+GANTER®


ELESA+GANTER jest spółką joint-venture, stworzoną przez dwóch liderów w branży standardowych elementów maszyn: Elesa S.p.A.(Monza, Milano, Italy) i Otto Ganter GmbH & Co. KG. (Furtwangen, Germany).
ELESA+GANTER® to ponad 60 000 standardowych elementów i części do maszyn i urządzeń oraz wiele produktów specjalnych wykonywanych pod określone, specyficzne wymagania klienta. Elementy standardowe Elesa+Ganter® łączą w sobie zarówno najwyższą jakość, funkcjonalność, innowacyjność, jak i dbałość o wzornictwo. Potwierdza to ponad 180 patentów i zastrzeżonych wzorów oraz ponad 45 nagród z najbardziej prestiżowych światowych wystaw i konkursów w dziedzinie wzornictwa przemysłowego m.in. "International Forum Design Award ", "Compasso d'Oro" w Mediolanie czy "Design Center" w Stutgarcie. Wszystkie produkty E+G produkowane są zgodnie z normą ISO 9001:2008 oraz normą środowiskową ISO 14001:2004.

Światowa sieć dystrybucji produktów Elesa+Ganter obejmuje 70 krajów.

ELESA+GANTER Polska Sp. z o.o. jest częścią grupy ELESA+GANTER® i zajmuje się dystrybucją produktów rodzimej marki. Wykwalifikowana kadra i magazyn w Polsce gwarantują oprócz najwyższej jakości produktów, doradztwo techniczne u klientów, profesjonalną i szybką obsługę sprzedażową (20 000 elementów E+G dostarczane jest w systemie 24h z magazynu w Polsce).

Więcej informacji o firmie i jej ofercie, katalog produktów, tabele wymiarów, darmowe pliki 2D i 3D do pobrania, znajdują się na stronie: www.elesa-ganter.pl.


Szczegółowe informacje o nowościach i zastosowaniach produktów E+G można także przeczytać w newsletterze dostępnym na stronie: www.elesa-ganter.info.pl.