Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy artykułów Aktualizowany: 2017-11-29
Instalacja monitoringu temperatury w Pilkington Polska

Wymiana przestarzałego systemu monitoringu temperatury i wilgotności w magazynach

Firma Pilkington Polska Sp. z. o.o., światowy lider w produkcji szkła, zdecydowała się na wymianę przestarzałego systemu monitoringu temperatury i wilgotności w magazynach.
W zamierzeniach inwestora monitorowanie warunków klimatycznych ma służyć zapewnieniu dobrych warunków dla obsługi rozległych powierzchni magazynowych, stworzeniu odpowiednich warunków klimatycznych dla przechowywanych produktów oraz stanowić element do analizy energetycznej.

 

Monitoring temperatury i wilgotności w Pilkington
Monitoring temperatury i wilgotności w Pilkington

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Firma zdecydowała się na system bezprzewodowy, wynikało to z oceny kosztów instalacji kablowej. Położenie kabli i infrastruktury w przypadku rozległych hal mogłoby podnieść cenę instalacji nawet o 100%. Pod uwagę wzięto również niezawodność nowoczesnych cyfrowych systemów bezprzewodowych i możliwość szybkich zmian położenia czujników.
Istotnym wymaganiem była możliwość nadzorowania warunków z dowolnego miejsca i alarmowanie o przekroczeniu zadanych parametrów klimatycznych.

Instalacji podjęła się firma Dipol Sandomierz korzystając ze sprzętu Efento. Kilkanaście czujników rozmieszczono na halach, przesyłają one bezprzewodowo dane do gateway'ów. Gateway są podłączone do routera TP-Link Archer MR200, który realizuje połączenie z Internetem.
Chociaż Gateway BLE/ Ethernet ma możliwość podłączenia do Internetu poprzez sieć LAN, instalator zdecydował się na skorzystanie z dostępu do Internetu poprzez router LTE. Zaletą tego rozwiązania jest wyodrębnienie systemu transmisji danych, nie naruszając przy tym systemów bezpieczeństwa sieci korporacyjnej.

Dane przesyłane z routera są zapisywane i analizowane na platformie Cloud. Backup danych jest realizowany na 13 serwerach – to zapewnia bezpieczeństwo danych w razie awarii pojedynczego serwera. Dzięki aplikacji webowej dane mogą być wyświetlane w czasie rzeczywistym za pomocą strony www, do której dostęp mają osoby, które posiadają uprawnienia otrzymane od inwestora.

Platforma gromadzi dane, które można analizować dzięki generowanym tabelom i wykresom. Po przekroczeniu zadanych parametrów platforma wysyła maile lub SMS alarmowe. Dzięki instalacji inwestor otrzymał instalację, która w przyszłości może być rozbudowana o dodatkowe sensory klimatyczne lub inne (gazy, światło, ruch itp). Jeden gateway może obsługiwać około 100 czujników, zasięg to nawet 150 m w przestrzeni otwartej.

EFENTO CLOUD

to platforma serwerowa gromadząca i przetwarzająca dane z sensorów Efento. Platforma przeznaczona jest do obiektów, w których monitorowane jest od kilkunastu do kilkuset punktów pomiarowych np. hurtownie farmaceutyczne, chłodnie czy magazyny. Dane do platformy mogą być przesyłane z dowolnej lokalizacji, a Ty masz do nich dostęp przez przeglądarkę internetową. Platforma pozwala na wyświetlanie danych, generowanie raportów z dowolnego okresu czasu oraz konfigurację alarmów SMS / e-mail. Dostęp do Efento Cloud nie wiąże się z żadnymi opłatami cyklicznymi

REJESTRATORY BEZPRZEWODOWE TEMPERATURY I WILGOTNOŚCIRejestratory temperatury i wilgotności mierzą i bezprzewodowo przesyłają dane w czasie rzeczywistym. Rejestratory współpracują z aplikacjami mobilnymi (Efento Inspector, Efento Logger i Efento Transport) oraz platformą Efento Cloud (dane przesyłane przy pomocy gateway'a). Zasięg sensorów: do 100 m (w otwartej przestrzeni).

Pomiar temperatury z dokładnością do 0.4 °C w zakresie -10°C to +70°C i 0.5°C w zakresie -35°C do -10°C; pomiar wilgotności z dokładnością 4% RH w zakresie 0% do 80% RH
Pojemność pamięci: do 28 000 pomiarów
Zasięg do 100 m (w otwartej przestrzeni)
Do dwóch lat nieprzerwanej pracy na baterii
Współpraca z darmowymi aplikacjami dla Androida Efento Inspector, Efento Logger i Efento Transport oraz platformą Efento Cloud
Rejestratory pracują w oparciu o Bluetooth Low Energy (4.0)

 

GATEWAY EFENTO

Gateway gromadzi dane z sensorów bezprzewodowych i przesyła je do platformy Efento Cloud. Gateway'e są wyposażone w interfejs Ethernet i mogą być zasilane przez USB lub PoE.

Interfejs Bluetooth Low Energy i Ethernet
Efento Gateway gromadzi dane z sensorów i przesyła je do Efento Cloud
Zasięg do 100 metrów
Urządzenie jest wstępnie skonfigurowane
Zasilanie przez USB lub PoE pozwala na wyeliminowanie niepotrzebnych kabli
Jeden Gateway może przesyłać dane ze 100 sensorów bezprzewodowych

Autor:
P Sz
Źródło:
efento.pl
Dodał:
Efento

Czytaj także