Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy artykułów Aktualizowany: 2017-12-20
Małopolskie Hospicjum dla Dzieci -monitoring przechowywania leków

Instalacja monitorowania temperatury i wilgotności z wykorzytaniem platformy w chmurze

Klient

Małopolskie Hospicjum dla Dzieci  opiekuje się nieuleczalnie chorymi dziećmi i ich rodzinami. Prowadzi m.in. hospicjum domowe, Centrum Opieki Wyręczającej i hospicjum perinatalne.
Misją i celem statutowym Małopolskiego Hospicjum dla Dzieci jest zapewnienie opieki jak największej liczbie nieuleczalnie chorych dzieci. Małopolskie Hospicjum dla Dzieci (MHD) mieści się w nowo wybudowanym obiekcie. Budynek, wraz z instalacjami, został zaprojektowany z maksymalną troską o wygodę i bezpieczeństwo małych pacjentów.

Problem

Jednym z kluczowych zagadnień w pracy ośrodka jest problem przechowywania leków, zarówno tych w lodówkach jak i w pomieszczeniach aptecznych. Leki powinny być przechowywane w stałych, kontrolowanych warunkach, a w razie wystąpienia zagrożeń (np. nagłego wzrostu lub spadku temperatury), personel Hospicjum powinien zostać powiadomiony przy pomocy SMS lub e-mail.

Rozwiązanie

Małopolskie Hospicjum Dziecięce do monitorowania warunków środowiskowych w pomieszczeniach i temperatury w lodówkach używa Efento Cloud.
W pomieszczeniach aptecznych, gabinetach zabiegowych, lodówkach medycznych umieszczone są bezprzewodowe rejestratory Efento, które mierzą temperaturę i wilgotność a następnie przesyłają dane do gateway, skąd są one transmitowane do platformy "w chmurze" - Efento Cloud.

 

Efento Cloud - monitoring temperatury i wilgotności
Efento Cloud - monitoring temperatury i wilgotności

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Efento Cloud to 13 równolegle pracujących serwerów rozmieszczonych w różnych miejscach. Dzięki takiemu rozwiązaniu, w razie awarii lub kłopotów z transmisją danych do którejkolwiek z maszyn, ich funkcje przejmują pozostałe. Takie rozwiązanie zapewnia ciągłą pracę platformy i pełne bezpieczeństwo danych pomiarowych.

Platforma Efento Cloud gromadzi dane i analizuje dane, w przypadku wykrycia nieprawidłowości - np. przekroczona bezpieczna wartość temperatury, powiadamia odpowiednich użytkowników przy pomocy SMS lub e-mail. Dodatkowo, platforma oferuje wiele funkcji związanych z wizualizacją danych - np. wykresy, plan budynku wraz z informacją o warunkach panujących w poszczególnych pomieszczeniach.

Rejestratory temperatury Efento to uniwersalne urządzenia, które mogą pracować równolegle ze smartfonami. Osoby przebywające w obiekcie mogą dzięki darmowej aplikacji śledzić bieżące wartości pomiarów na swoich smartfonach.

Efekt

Bezpieczeństwo przechowywania danych i niezawodność systemu monitorowania temperatury i wilgotnosci znacznie przewyższa dotychczas stosowane rozwiązania. Koszty obsługi i konserwacji systemu przez użytkownika są znikome, ponieważ platforma Efento Cloud, utrzymywana w "chmurze" jest zarządzane i bezpłatnie aktualizowana przez producenta - firmę Efento.

Ze względu na bezprzewodową pracę systemu, jego instalacja jest szybka i wygodna, bez konieczności prowadzenia dodatkowych kabli w budynku.

WYPRÓBUJ EFENTO CLOUD ZA DARMO!

EFENTO CLOUD
to platforma serwerowa gromadząca i przetwarzająca dane z sensorów Efento. Platforma przeznaczona jest do obiektów, w których monitorowane jest od kilkunastu do kilkuset punktów pomiarowych np. hurtownie farmaceutyczne, chłodnie czy magazyny. Dane do platformy mogą być przesyłane z dowolnej lokalizacji, a Ty masz do nich dostęp przez przeglądarkę internetową. Platforma pozwala na wyświetlanie danych, generowanie raportów z dowolnego okresu czasu oraz konfigurację alarmów SMS / e-mail. Dostęp do Efento Cloud nie wiąże się z żadnymi opłatami cyklicznymi.

Film Efento Cloud

REJESTRATORY TEMPERATURY I WILGOTNOŚCI - BEZPRZEWODOWE

Rejestratory temperatury i wilgotności mierzą i bezprzewodowo przesyłają dane w czasie rzeczywistym. Rejestratory współpracują z aplikacjami mobilnymi (Efento Inspector, Efento Logger i Efento Transport) oraz platformą Efento Cloud (dane przesyłane przy pomocy gateway'a). Zasięg sensorów: do 100 m (w otwartej przestrzeni).

 • Pomiar temperatury z dokładnością do 0.4 °C w zakresie -10°C to +70°C i 0.5°C w zakresie -35°C to -10°C; pomiar wilgotności z dokładnością 4% RH w zakresie 0% do 80% RH
 • Pojemność pamięci: do 28 000 pomiarów
 • Zasięg do 100 m (w otwartej przestrzeni)
 • Do dwóch lat nieprzerwanej pracy na baterii
 • Współpraca z darmowymi aplikacjami dla Androida Efento Inspector, Efento Logger i Efento Transport oraz platformą Efento Cloud
 • Rejestratory pracują w oparciu o Bluetooth Low Energy (4.0)

GATEWAY EFENTO

Gateway gromadzi dane z sensorów bezprzewodowych i przesyła je do platformy Efento Cloud. Gateway'e są wyposażone w interfejs Ethernet i mogą być zasilane przez USB lub PoE.

 • Interfejs Bluetooth Low Energy i Ethernet
 • Efento Gateway gromadzi dane z sensorów i przesyła je do Efento Cloud
 • Zasięg do 100 metrów
 • Urządzenie jest wstępnie skonfigurowane
 • Zasilanie przez USB lub PoE pozwala na wyeliminowanie niepotrzebnych kabli
 • Jeden Gateway może przesyłać dane ze 100 sensorów bezprzewodowych
Autor:
PSZ
Źródło:
Efento
Dodał:
Efento

Czytaj także