Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy artykułów Aktualizowany: 2018-12-06
Inteligentny pomiar temperatur

Jeżeli Twoja firma boryka się na co dzień z problemem zbyt niskiej lub zbyt wysokiej temperatury lub jej stałość jest podstawą sukesu, proponujemy nowoczesne rozwiązanie. Innowacyjne urządzenia do bezdotykowych pomiarów temperatur są doskonałą propozycją dla przemysłu, firm produkcyjnych maszyn i urządzeń oraz dla ośrodków badawczo-naukowych

Dla kogo

Pirometry stacjonarne i kamery termowizyjne sprawdzają się doskonale w takich firmach przemysłowo-produkcyjnych, jak np.: metalurgiczne, elektroniczne, czy produkujące odnawialne źródła energii. Urządzenia te doskonale sprawdzają się również w stacjach pomiarowych, naukowo-badawczych.

Optymalizacja i bezpieczeństwo

Innowacyjne rządzenia do pomiaru i utrzymania temperatur posiadają dedykowane oprogramowanie do przetwarzania i analizy uzyskanych wyników. Dzięki temu urządzenia pomiarowe pozwalają na prowadzenie stałego, precyzyjnego monitoringu kontroli temperatury na każdym etapie produkcji. Efekt? Procesy produkcyjne zostają zoptymalizowane, koszty zredukowane, a całość przedsięwzięcia jest dużo bardziej bezpieczna!
Urządzenia do bezdotykowego pomiary temperatur można bardzo łatwo wdrożyć do systemu danego obiektu, ponieważ są projektowane z uwzględnieniem indywidualnych potrzeb klienta, a jedną z ich podstawowych cech jest elastyczność wdrożenia.

Skonfiguruj swój system

Pirometry i kamery, również stacjonarne można wdrożyć praktycznie w każdej firmie, a ich dobór wspomaga zamieszczony na stronie https://stacjonarne.pl/ konfigurator, który idealnie dopasowuje wymagania i potrzeby Twojej firmy do optymalnych rozwiązań sprzętowych. Pirometry stacjonarne występują w tak wielu wariantach, że z pewnością da się je dostosować do nawet najbardziej nietypowych wymagań firmy i do każdej aplikacji.
Ciekawą ofertę stanowią małe i kompaktowe, stacjonarne kamery termowizyjne firmy Optris, które pozwalają na uzyskanie w czasie rzeczywistym w pełni radiometrycznych pomiarów w formie plików zdjęciowych lub filmów wideo. Kamery Optris są również dostępne w wielu wariantach, w doskonałej relacji jakości do ceny.

Doświadczenie i nowoczesność

Na stronie firmy Optris znajdziesz także bogaty poradnik, który na dzień dobry rozwiewa wiele wątpliwości. Optris posiada także wysoko kwalifikowaną kadrę, która towarzyszy klientowi na każdym etapie realizacji zamówienia. Pracownicy Optris od przeszło 10 lat zajmują się projektowaniem i produkcją innowacyjnych urządzeń, dedykowanych do wykonywania bezdotykowych pomiarów temperatury w każdej firmie, a dzięki najnowszym technologiom zapewniają jakość i staranność realizacji projektu.

Optris GmbH jest także niemieckim producentem pirometrów do bezkontaktowego pomiaru temperatury. Pirometry (inaczej czujniki temperatury na podczerwień) to urządzenia przeznaczone są do bezkontaktowego pomiaru temperatury. Zasada działania pirometrów polega na pomiarze promieniowania cieplnego emitowanego przez mierzony obiekt. Pirometry przeznaczone są głównie do pomiaru elementów znajdujących się w ruch i pomiarów kontrolnych temperatury. Pirometry Optris używane są w różnych gałęziach przemysłu np. do pomiaru temperatury elementów przed kuciem, do pomiaru temperatury obracających się wałków (produkcja foli).

Autor:
Linkhouse
Źródło:
Linkhouse.co

Czytaj także