Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy artykułów Aktualizowany: 2019-07-04
Iskrobezpieczne rozwiązania wagowe

Konsekwencje wypadków w strefach zagrożonych wybuchem mogą znacząco wpływać na działalność firm zarówno z punktu widzenia ludzkiego życia, jak i osiąganych zysków. Nasze opracowanie techniczne „Rozwiązania iskrobezpieczne: precyzyjne ważenie w strefach zagrożonych wybuchem" ułatwia zapoznanie się z różnymi metodami zabezpieczeń i przepisami regulującymi ich wdrażanie.

Rozwiązania iskrobezpieczne oferują wyższy poziom bezpieczeństwa i wydajności procesów. Iskrobezpieczne urządzenia wagowe i certyfikaty Ex zapewniają wymierne korzyści i są uznawane na całym świecie przez takie organizacje jak IECEx.

Klasyfikacja rozwiązań iskrobezpiecznych

Istnieją dwie zasadnicze kwestie, które należy uwzględnić przy wyborze właściwych urządzeń wagowych do stref zagrożonych wybuchem. Są to odpowiednia klasyfikacja i właściwa metoda ochrony przed zapłonem.

Jak wyjaśniono w opracowaniu technicznym, rozwiązania iskrobezpieczne to najlepsza metoda ochrony, jeśli zależy nam na zwiększeniu bezpieczeństwa procesów i jednoczesnym poprawieniu wydajności produkcji. Metoda ta zapewnia techniczne oraz ekonomiczne korzyści i zgodnie z odpowiednimi przepisami oraz certyfikatami takich organizacji jak IECEx, ATEX czy FM jest uznawana na całym świecie.

Iskrobezpieczne konfiguracje urządzeń

Rozwiązania iskrobezpieczne i zabezpieczenia ognioodporne tometody ochrony mające pewne wspólne cechy w przypadku projektowania urządzeń wagowych do stref zagrożonych wybuchem Ex. Rozwiązania iskrobezpieczne należą do najbezpieczniejszych spośród dostępnych metod ochrony. Są one całkowicie odmienne od innych uznanych metod ochrony stosowanych w strefach Ex. W tym opracowaniu opisano klasyfikację stref zagrożonych wybuchem i metod ochrony przed zapłonem. Znajduje się tu też omówienie zasad konstrukcji iskrobezpiecznej wraz z jej korzyściami, a także szereg przykładów konfiguracji systemów wagowych w strefach zagrożonych wybuchem.

Odwiedź stronę METTLER TOLEDO i pobierz opracowanie techniczne oraz przeczytaj informacje na temat:

Czytaj także