Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy artykułów Aktualizowany: 2022-01-21
Jak działa i jakie są korzyści ze stosowania Securitas SmartIN?

kobieta-skanuje-kod-qr.jpg

Securitas SmartIN to nowoczesny system ułatwiający obsługę gości obiektów, w których wymagane jest umawianie spotkań z klientami. Poprzez intuicyjną obsługę oraz w pełni zautomatyzowany sposób komunikacji pomiędzy stronami rozwiązanie to podnosi jakość usług świadczonych przez firmę. Jak działa Securitas SmartIN? Jakie korzyści przynosi korzystanie z tego systemu? Na te pytania odpowiadamy w dalszej części artykułu. Zapraszamy do lektury.

 

Zasada działania systemu Securitas SmartIN

Securitas SmartIN działa w oparciu o zaawansowane technologicznie rozwiązania chmurowe, aplikacje mobilne oraz urządzenia IoT (Internet of Things – Internet Rzeczy). System ten umożliwia sprawne umawianie spotkań, wspomaga proces nadawania zaproszeń, wysyła powiadomienia o przybyciu gości, ułatwia rezerwację miejsc parkingowych, a także przyznaje tymczasowe identyfikatory dostępu. Wszystkie te czynności wykonywane są z poziomu przeglądarki internetowej lub aplikacji mobilnej współpracującej z systemami Android oraz IOS.

Jak tłumaczy nasz rozmówca, pracownik firmy ochrony osób i mienia Securitas: Proces umawiania spotkań z systemem Securitas SmartIN jest niezwykle prosty i intuicyjny. We właściwym polu w aplikacji wystarczy wpisać dane gościa, określić miejsce i termin spotkania oraz podać przybliżony czas jego trwania. Osoba zaproszona na wizytę otrzymuje wiadomość e-mail lub SMS ze wszystkimi danymi wskazanymi przez gospodarza. Gość uzyskuje również kod dostępu niezbędny do uczestnictwa w spotkaniu. System automatycznie synchronizuje termin spotkania w kalendarzu obu stron. W przypadku konieczności odwołania spotkania gość może zrobić to z poziomu aplikacji.

Po przybyciu gościa na miejsce spotkania system umożliwia mu wejście na teren obiektu przy pomocy wysłanego wcześniej czasowego klucza dostępu w postaci kodu QR. Gdy osoba zaproszona pojawi się w budynku, gospodarz otrzymuje powiadomienie o jej przybyciu. Po awizacji gość jest automatycznie wpisywany na listę ewakuacyjną obiektu, co wspomaga procedury bezpieczeństwa w sytuacji ewentualnego zagrożenia. Zakończenie spotkania i ponowne użycie otrzymanego kodu QR przez gościa powoduje usunięcie go z listy oraz odebranie przypisanych uprawnień związanych z możliwością przemieszczania się po określonych częściach budynku.

 

Największe zalety korzystania z Securitas SmartIN

Securitas SmartIN to system pełniący funkcję wirtualnej recepcji. Korzystanie z niego wspomaga pracę tradycyjnej recepcji oraz wpływa pozytywnie na optymalizację kosztów jej prowadzenia. Ten w pełni zautomatyzowany system przyśpiesza proces obsługi klientów, co pozwala obsłużyć zdecydowanie większą liczbę gości w tym samym czasie.

Kolejną z niewątpliwych zalet stosowania Securitas SmartIN jest łatwość korzystania z poziomu aplikacji mobilnej lub przeglądarki internetowej. System znakomicie współpracuje zarówno z gospodarzem spotkania, jak i zaproszonym gościem, maksymalnie upraszczając nadawanie zaproszeń oraz potwierdzanie spotkania. System synchronizuje kalendarze stron, wysyła automatyczne powiadomienia o zbliżającym się terminie spotkania, rezerwuje miejsca parkingowe dla gości, wspomaga proces awizacji oraz wpływa na poprawę bezpieczeństwa osób przebywających w budynku. To rozwiązanie przyczyniające się do lepszej obsługi klienta oraz ogólnego wzrostu jakości usług świadczonych przez firmę.

 

Źródło:
securitas.pl

Czytaj także