Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy artykułów Aktualizowany: 2022-08-09
Korzyści ze stałej obsługi informatycznej firmy

csk.jpg

Osoby decyzyjne w firmach, często zadają sobie pytanie, który wariant obsługi informatycznej będzie najkorzystniejszy dla ich działalności. Aby właściwie odpowiedzieć na to pytanie, trzeba sobie najpierw uświadomić, jakie tak naprawdę korzyści niesie ze sobą powierzenie obsługi systemów informatycznych firmy zewnętrznemu dostawcy. Zwykle świadomość tych korzyści pojawia się dopiero po kilku miesiącach korzystania z takiej usługi. Warto zatem poświęcić chwilę czasu, aby skorzystać z doświadczeń innych firm, które obsługę informatyczną stosują już od dłuższego czasu. Korzyści w dużym stopniu zależą od specyfiki danej firmy oraz jej potrzeb. Niemniej jednak można wyróżnić stały pakiet korzyści, które są charakterystyczne dla stałej obsługi informatycznej, niezależnie od tego, kto jest odbiorcą.

 

Zalety kompleksowej obsługi informatycznej firm

Zalety płynące ze współpracy z dostawcą usług obsługi informatycznej dla firm można pogrupować w kilka kategorii. Do podstawowych i najczęściej wymienianych należą:

  • Dostęp do wiedzy i doświadczenia – firma outsourcingowa to najczęściej zespół informatyków mających duże doświadczenie w obsłudze wielu film jednocześnie, a co za tym idzie wielu różnych infrastruktur. Umiejętności wypracowane dzięki kontaktom z różnego rodzaju systemami informatycznymi stanowią unikalną wartość i pozwalają Klientom unikać błędów popełnianych przez inne firmy.
  • Kompetencje – w dzisiejszych czasach praktycznie niemożliwe jest znalezienie informatyka, który zna się na wszystkim. Dlatego, aby zaspokoić szerokie potrzeby przedsiębiorstwa w zakresie różnorodnych specjalizacji i usług, niezbędne jest korzystanie z wiedzy zespołu specjalistów, którzy w swojej praktyce zawodowej koncentrują się na konkretnych dziedzinach związanych z informatyką.
  • Dyspozycyjność – chociaż poszczególni pracownicy bywają niedyspozycyjni, firma realizująca obsługę informatyczną może realizować zlecenie bez przerw, zmieniając jedynie pracowników, którzy wykonują dane zadanie. Oznacza to, że zewnętrzna firma outsourcingowa jest w stanie świadczyć wybrane usługi w trybie ciągłym, jak na przykład całodobowy monitoring infrastruktury IT.
  • Wydajność – odnosi się zarówno do możliwości równoległego i równoczesnego wykonywania kilku czynności – na przykład udzielania wsparcia i pomocy kilku użytkownikom jednocześnie, jak i optymalnego czasowo wykonywania określonych prac. Zewnętrzna firma rozlicza się ryczałtowo z wykonywanych prac, co powoduje, że w swoim interesie wykonuje je optymalnie szybko przy zachowaniu jak najwyższej jakości.
  • Dostęp do nowoczesnych i innowacyjnych rozwiązań – firmy informatyczne z natury wdrażają u siebie innowacyjne rozwiązania, a co za tym idzie, są cennym źródłem informacji w zakresie dostępności systemów informatycznych do konkretnych potrzeb Klientów oraz doświadczeń płynących z ich eksploatacji.
  • Kompleksowość usług – firmy outsourcingowe, oprócz podstawowych usług kompleksowej i stałej obsługi informatycznej, oferują zwykle bogaty pakiet usług dodatkowych, począwszy od usług chmury, usług DataCenter, dostarczania sprzętu oprogramowania i urządzeń sieciowych, poprzez usługi wdrożeniowe, wirtualizacyjne, po zabezpieczanie danych i utrzymanie ciągłości ruchu.

Wyżej opisane zalety powierzenia obsługi informatycznej zewnętrznej firmie, to tylko początek korzyści płynących z decyzji dotyczącej tej formy współpracy.


Usługi informatyczne – poznaj korzyści dla Twojej firmy

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej o korzyściach, jakie przyniesie Twojej firmie współpraca z dostawcą kompleksowej obsługi informatycznej, to skontaktuj się z Centrum Systemów Komputerowych. CSK to sprawdzona firma informatyczna w Gliwicach, świadcząca usługi IT w wielu miastach województwa ślaskiego. Niezobowiązujące spotkanie pozwoli Ci zapoznać się z naszym doświadczeniem i ofertą, na bazie których uzyskasz niezbędną wiedzę i będziesz mógł podjąć właściwą decyzję.

Źródło:
csk.com.pl

Czytaj także