Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy artykułów Aktualizowany: 2018-09-10
Maszyny dla rolnictwa i leśnictwa

Na Ziemi żyje obecnie siedem miliardów ludzi – a tendencja jest wyraźnie wzrostowa. Dlatego, jak wynika z prognoz Organizacji Narodów Zjednoczonych ds. Wyżywienia i Rolnictwa (FAO), do 2050 r. produkcja żywności musi zostać zwiększona o około 70 % (stan: 11/2011). Powierzchni uprawnej nie da się jednak zwiększyć w znaczącym stopniu. Stąd konieczne jest zrównoważone i bardziej efektywne wykorzystywanie zasobów naturalnych. Do tego potrzebne są nowoczesne maszyny dla rolnictwai leśnictwa. Firma Bosch Rexroth jest dostawcą zarówno nowoczesnych napędów jezdnych i oszczędnej hydrauliki roboczej, jak również sprzętu i oprogramowania do elektronicznego sterowania maszynami roboczymi.

Nasi specjaliści z branży maszyn dla rolnictwa i leśnictwa we współpracy z klientami tworzą dostosowane rozwiązania z zakresu napędów i sterowania.
Nasi specjaliści z branży maszyn dla rolnictwa i leśnictwa we współpracy
z klientami tworzą dostosowane rozwiązania z zakresu napędów
i sterowania. Podstawą tych rozwiązań są trwałe i niezawodne produkty.
Do nich zaliczają się m. in. pompy zębate i nastawne, silniki promieniowe, zespoły kierownicze, bloki sterowania oraz sterowniki elektroniczne.

Od EHR aż po PRC – technologia firmy Bosch Rexroth z przeznaczeniem do maszyn dla rolnictwa i leśnictwa:

  • Zwiększenie precyzji dzięki zastosowaniu rozwiązań elektrohydraulicznych
  • Obniżenie zużycia paliwa dzięki napędom hydraulicznym
  • Zwiększenie produktywności i komfortu dzięki zautomatyzowanym skrzyniom biegów

 

Wydajność, precyzja, bezpieczeństwo i energooszczędność to cechy charakteryzujące napędy i sterowania firmy Bosch Rexroth, które wprawiają w ruch maszyny i urządzenia każdego formatu. Przedsiębiorstwo posiada szerokie doświadczenie w aplikacjach mobilnych, maszynowych i projektowych, jak również automatyzacji przemysłu. Doświadczenie to wykorzystuje przy opracowywaniu innowacyjnych komponentów, indywidualnych rozwiązań systemowych oraz usług. Bosch Rexroth oferuje swoim klientom kompleksowe rozwiązania z zakresu hydrauliki, napędów elektrycznych i sterowań, przekładni oraz techniki przemieszczeń liniowych i montażu. Przedsiębiorstwo, obecne w ponad 80 krajach, osiągnęło w 2016 roku obroty w wysokości 5 mld euro przy zatrudnieniu na poziomie 29 500 pracowników.
Więcej informacji: www.boschrexroth.pl


Grupa Bosch jest wiodącym w świecie dostawcą technologii i usług. Zatrudnia około 400 500 pracowników na całym świecie (wg danych z 31 grudnia 2017) i wygenerowała w 2017 roku obrót w wysokości 78 mld euro. Firma prowadzi działalność w czterech sektorach: Mobility Solutions, Industrial Technology, Consumer Goods, and Energy and Building Technology. Grupę Bosch reprezentuje spółka Robert Bosch GmbH oraz około 440 spółek zależnych i regionalnych w 60 krajach świata. Z uwzględnieniem dystrybutorów i partnerów serwisowych, Bosch jest obecny w ok. 150 krajach na świecie. Rozwój, produkcja oraz sieć sprzedaży na całym świecie stanowią podstawę dalszego wzrostu przedsiębiorstwa. W roku 2015 Bosch zgłosił ok. 5 400 patentów. Strategicznym celem Grupy Bosch jest dostarczanie rozwiązań dla świata zintegrowanego w internecie. Grupa Bosch zatrudnia 62,500 współpracowników w zakresie badań i rozwoju w 125 miejscach na całym świecie. Innowacyjne produkty i usługi Bosch poprawiają jakość życia, jednocześnie budząc entuzjazm użytkowników. Bosch tworzy technologię, która jest „bliżej nas".
Więcej informacji: www.bosch.pl, www.bosch-prasa.pl oraz http://twitter.com/BoschPresse.

Autor:
Krzysztof Soboń
Źródło:
Bosch Rexroth
Dodał:
Bosch Rexroth Sp. z o.o.