Elesa+Ganter rozszerzyła swoją ofertę o nową kategorię produktów - profile aluminiowe konstrukcyjne. Nowy system, składający się z elementów do konstruowania wysokiej jakości, uniwersalnych maszyn oraz urządzeń cieszy się dużą popularnością. Profile, wytwarzane z ciągnionego aluminium, wyróżniają się wysoką jakością i przynoszą szereg korzyści, sprawiając, że są one kluczowe w wielu obszarach zastosowań.
"Kiedy myślimy o konstrukcyjnych profilach aluminiowych, przyświeca nam wizja tworzenia lekkich, a zarazem niezwykle wytrzymałych konstrukcji. Ta unikalna kombinacja właściwości sprawia, że nasze profile są idealnym wyborem dla projektów, które wymagają stabilności i niezawodności. Niezależnie od tego, czy nasze produkty znajdą zastosowanie w budowie maszyn, systemach przenośnikowych, transportowych rozwiązaniach wewnętrznych, wyposażeniu sklepów czy konstrukcjach stoisk wystawowych, ich wszechstronność otwiera drzwi do realizacji niemal każdego projektu. Jestem dumny, że nasze aluminiowe profile konstrukcyjne mogą być podstawą tak wielu różnorodnych i innowacyjnych rozwiązań." – powiedział Filip Granowski, Dyrektor Zarządzający Elesa+Ganter Polska.
Profile aluminiowe są często stosowane w obszarach, w których wymagana jest trwałość i odporność na korozję. Aluminium jest naturalnie odporne na korozję, co czyni go doskonałym wyborem do stosowania na zewnątrz lub w wilgotnym środowisku.
W naszej ofercie wyszczególniliśmy dwie serie profili aluminiowych konstrukcyjnych i akcesoriów do nich. Normy posiadające w oznaczeniu literkę „b" oznaczają system kompatybilny z profilami Bosch, a te z literką „i" kompatybilność z systemem Item. Należy na to zwrócić szczególną uwagę przy zakupie odpowiedniej techniki przyłączeniowej lub akcesoriów.
Profile konstrukcyjne wraz z akcesoriami
Same profile aluminiowe są już niezwykle wszechstronne i użyteczne. Jednak ich możliwości zastosowania i funkcjonalność poszerza szeroka gama akcesoriów. Akcesoria takie jak: łączniki, wsporniki, nakrętki teowe i zaślepki końcowe, umożliwiają budowę bardzo wszechstronnych konstrukcji do różnych zastosowań.
Profile aluminiowe konstrukcyjne oferowane są przez Elesa+Ganter jako produkty standardowe, o długościach 2 lub 3 m i opakowaniach od 4 do 1 sztuki w zależności od wielkości przekroju profilu. Standaryzacja taka daje możliwość szybkiego zakupu nawet niewielkiej ilości profili i komponentów pod bieżące potrzeby klienta.
Paczki profili i komponentów są składowane w wersji gotowej do wysyłki, dzięki czemu mogą dotrzeć do klienta już w 24h. Zunifikowanie długości profili standardowych do 2 i 3 metrów znacząco obniżyło również koszty transportu. Dotyczy to szczególnie profili dwumetrowych, które dostarczane są przesyłką kurierską. Profile o takich długościach wymagają też mniej przestrzeni do ich składowania. Na indywidualne życzenie istnieje możliwość pocięcia standardowych profili na odcinki dowolnej długości, z dokładnością do 0,1mm. Koszt cięcia profili został również zestandaryzowany i wynosi jedynie 5 PLN.
Poniżej przedstawiamy skrótowy opis aktualnie dostępnych komponentów z zakresu aluminiowych profili konstrukcyjnych:
• Konstrukcyjne profile aluminiowe. Dostępne w różnych rozmiarach oraz w wykonaniu „lekkim" i „ciężkim".
Rys. 1. Profile aluminiowe konstrukcyjne GN 10b, GN 10i, GN 11i.
• Akcesoria pozwalające na połączenie konstrukcyjnych profili aluminiowych pod kątem prostym.
Rys. 2 Łączniki do prostopadłych połączeń profili GN 25b, GN 26b, GN 20i, GN 21b, GN 22i
• Łączniki automatyczne umożliwiające zarówno prostopadłe, jak i doczołowe łączenie aluminiowych profili konstrukcyjnych.
Rys. 3 Łączniki do połączeń prostopadłych oraz doczołowych profili konstrukcyjnych GN 23b oraz GN 23i.
• Nakrętki teowe do aluminiowych profili konstrukcyjnych
Rys. 4 Nakrętki do rowków teowych w aluminiowych profilach konstrukcyjnych GN 50b, GN 50i, GN 51b.
• Łączniki kątowe obrotowe. Umożliwiają połączenie dwóch skrzyżowanych profili pod dowolnym kątem
Rys.5. Łączniki kątowe obrotowe GN 41b, GN 41i, GN 42i.
• Łączniki kątowe rekomendowane do prostopadłego łączenia dwóch profili konstrukcyjnych lub mocowania do profili dodatkowego osprzętu
Rys. 6 Łączniki kątowe GN 30b, GN 30i.
• Łączniki kątowe GN 32i umożliwiają jednoczesne prostopadłe połączenie profili konstrukcyjnych oraz wsporników pod kątem 45°
Rys. 7 Łączniki kątowe GN 32i.
• Łączniki kostkowe GN 33b są rekomendowane do zewnętrznego łączenia dwóch lub trzech aluminiowych profili konstrukcyjnych pod kątem prostym.
Rys. 8 Łączniki kostkowe GN 33b.
• Płyty transportowe i montażowe GN 80i pozwalają zamocować stopy, zestawy kołowe i inne akcesoria do aluminiowych profili konstrukcyjnych.
Rys. 9 Płyty transportowe i montażowe GN 80i.
• Nakrętki z kołnierzem GN 53b ułatwiają montaż różnego rodzaju komponentów, ponieważ kołnierz zastępuje konieczność stosowania podkładki.
Rys. 10 Nakrętki z kołnierzem GN 53b.
• Profile maskujące, krawędziowe oraz zaślepki – służą do estetycznego wykończenia zabudowy opartej na profilach konstrukcyjnych. Pod profilami maskującymi, wewnątrz rowków teowych często prowadzone są kable, przewody, itp. Dodatkowo, profile umożliwiają montaż różnego rodzaju paneli ze szkła lub tworzywa, dzięki której powstaje zamknięta zabudowa.
Rys. 11 Profile maskujące, krawędziowe oraz zaślepki do konstrukcyjnych profili aluminiowych
GN 60b, GN 60i, GN 70b, GN 70i, GN 71b, GN 71i
Nowa grupa produktowa jaką są aluminiowe profile konstrukcyjne oraz akcesoria, doskonale sprawdzi się w:
• Budowie maszyn i urządzeń;
• Konstrukcjach stanowisk laboratoryjnych;
• Oprzyrządowaniu okołoprodukcyjnym;
• Utrzymaniu ruchu w zakładach produkcyjnych;
• Budowie mebli i wyposażenia warsztatowego;
• Tworzeniu zabudowy stoisk targowych;
• Budowie obudów ochronnych oraz dźwiękochłonnych.
Powyższe przykłady aplikacji nie wyczerpują możliwości zastosowań profili konstrukcyjnych, ponieważ tę ogranicza jedynie wyobraźnia konstruktora.
W celu weryfikacji, czy do danego zastosowania sprawdzą się profile konstrukcyjne prosimy o kontakt z działem technicznym Elesa+Ganter, który służy pomocą w optymalnym rozwiązaniu każdego problemu natury technicznej.
ELESA+GANTER®
ELESA+GANTER jest spółką joint-venture, stworzoną przez dwóch liderów w branży standardowych elementów maszyn: Elesa S.p.A (Monza, Milano, Italy) i Otto Ganter GmbH & Co. KG (Furtwangen, Germany).
ELESA+GANTER® to ponad 85 000 standardowych elementów i części do maszyn i urządzeń oraz wiele produktów specjalnych wykonywanych pod określone, specyficzne wymagania klienta. Elementy standardowe Elesa+Ganter® łączą w sobie zarówno najwyższą jakość, funkcjonalność, innowacyjność, jak i dbałość o wzornictwo. Potwierdza to ponad 180 patentów i zastrzeżonych wzorów oraz ponad 50 nagród z najbardziej prestiżowych światowych wystaw i konkursów w dziedzinie wzornictwa przemysłowego m.in. „International Forum Design Award", „Compasso d'Oro" w Mediolanie czy „Design Center" w Stuttgarcie. Wszystkie produkty E+G produkowane są zgodnie z normą ISO 9001:2008 oraz normą środowiskową ISO 14001:2004.
Światowa sieć dystrybucji produktów Elesa+Ganter obejmuje 70 krajów.
ELESA+GANTER Polska Sp. z o.o. jest częścią grupy ELESA+GANTER® i zajmuje się dystrybucją produktów rodzimej marki. Wykwalifikowana kadra i magazyn w Polsce gwarantują oprócz najwyższej jakości produktów, doradztwo techniczne u klientów, profesjonalną i szybką obsługę sprzedażową (40 000 elementów E+G dostarczane jest w systemie 24h z magazynu w Polsce).
Więcej informacji o firmie i jej ofercie, katalog produktów, tabele wymiarów, darmowe pliki 2D i 3D do pobrania, a także sklep internetowy znajdują się na stronie: www.elesa-ganter.pl.
Szczegółowe informacje o nowościach i zastosowaniach produktów E+G można także przeczytać w Magazynie dla Konstruktorów na stronie info.elesa-ganter.pl.
Czytaj także
-
Jak prosto i szybko zamontować osłonę lub wygrodzenie?
Uchwyty PC i PPR to oferowane przez Elesa+Ganter elementy ułatwiające montaż płyt z poliwęglanu, szkła i blachy. Wybór takiego rozwiązania oznacza...
-
Kluczowa rola wycinarek laserowych w obróbce metali
Wycinarki laserowe zrewolucjonizowały przemysł obróbki metali, oferując niezwykłą precyzję i efektywność. Dowiedz się, dlaczego są one...
-
-
-
-
-
-