Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy artykułów Aktualizowany: 2021-01-27
NOWOŚĆ! Przedłużone zawiasy do montażu dużych osłon z blachy lub szkła

Firma Elesa+Ganter rozszerzyła ofertę zawiasów o nowe modele CFM-TR i CFM-TR-G, które są przeznaczone do montażu osłon o dużej powierzchni, paneli lub szkła. Nowe zawiasy są dostępne w trzech wykonaniach: symetrycznym, asymetrycznym i dedykowanym do montażu na szklanych panelach.

 

zawiasy-CFM-TR.png

 Rys. 1: Zawiasy CFM-TR w wykonaniu: a) symetrycznym (CFM-TR-A), b) asymetrycznym (CFM-TR-B), c) do montażu paneli i szkła (CFM-TR-G)

Skrzydła zawiasów zostały wykonane z tworzywa, a szpilka ze stali nierdzewnej. Takie połączenie materiałów, zapewnia odporność na korozję, umożliwiając użycie zawiasów w aplikacjach poddanych działaniu warunków atmosferycznych.

Tworzywo zastosowane do ich budowy to bardzo wytrzymały SUPER-technopolimer, którego właściwości powodują, że obciążenia robocze pojedynczego zawiasu mogą sięgać nawet 4000N.

Zawiasy CFM-TR, w odmianach CFM-TR-A (symetrycznej) i CFM-TR-B (asymetrycznej) posiadają odpowiednio jedno lub dwa ramiona w kształcie „ściętego trójkąta", z trzema otworami mocującymi. Duża powierzchnia przylegania i trzy punkty mocowania dają możliwość stabilnego i wytrzymałego zamocowania osłon z blachy lub poliwęglanu.

Zastosowanie mogą znaleźć w obudowach agregatów prądotwórczych lub zabudowach pojazdów specjalnych. Wyjątkowym rozwiązaniem konstrukcyjnym cechuje się natomiast zawias CFM-TR-G, zaprojektowany przede wszystkim do mocowania paneli ze szkła. Jego skrzydło wyposażone zostało tylko w jeden kwadratowy otwór montażowy pod śrubę zamkową typu UNI 5732. W zestawie otrzymujemy specjalną podkładkę stopniową z gumy NBR oraz płaską podkładkę z nierdzewnej stali A4. Sposób montażu został przedstawiony na rysunku (Rys. 2).

 

zawiasy-CFM-TR-G.png

                               Rys. 2 Przykład montażu zawiasu CFM-TR-G.

Otwór przeznaczony do montażu jest oddalony od osi zawiasu, dzięki czemu nie ma konieczności wykonywania otworów montażowych blisko krawędzi szyby lub płyty. Minimalizujemy tym samym ryzyko pęknięcia szyby przy wierceniu otworu. Dodatkowo, stopniowana podkładka pozycjonująca zapewni właściwe osadzenie i połączenie powierzchni szyby z zawiasem, zabezpieczy również szybę przed zarysowaniami i pęknięciami w pobliżu wykonanego otworu.

Zawiasy, niezależnie od wybranego typu, oferowane są w trzech rozmiarach. W zależności od rozmiaru zawiasu, osiągają one inne parametry wytrzymałościowe. Szczegóły dotyczące wymiarów zawiasów, własności wytrzymałościowych i sposobu doboru, można znaleźć na kartach katalogowych produktów CFM-TR i CFM-TR-G.

W kwestii doboru zachęcamy do kontaktu z technicznym działem Elesa+Ganter Polska.

Karta katalogowa – CFM-TR

• Karta katalogowa – CFM-TR-G

• Pełna oferta zawiasów

ELESA+GANTER®

ELESA+GANTER jest spółką joint-venture, stworzoną przez dwóch liderów w branży standardowych elementów maszyn: Elesa S.p.A (Monza, Milano, Italy) i Otto Ganter GmbH & Co. KG (Furtwangen, Germany).

ELESA+GANTER® to ponad 75 000 standardowych elementów i części do maszyn i urządzeń oraz wiele produktów specjalnych wykonywanych pod określone, specyficzne wymagania klienta. Elementy standardowe Elesa+Ganter® łączą w sobie zarówno najwyższą jakość, funkcjonalność, innowacyjność, jak i dbałość o wzornictwo. Potwierdza to ponad 180 patentów i zastrzeżonych wzorów oraz ponad 45 nagród z najbardziej prestiżowych światowych wystaw i konkursów w dziedzinie wzornictwa przemysłowego m.in. „International Forum Design Award", „Compasso d'Oro" w Mediolanie czy „Design Center" w Stutgarcie. Wszystkie produkty E+G produkowane są zgodnie z normą ISO 9001:2008 oraz normą środowiskową ISO 14001:2004.

Światowa sieć dystrybucji produktów Elesa+Ganter obejmuje 70 krajów.

ELESA+GANTER Polska Sp. z o.o. jest częścią grupy ELESA+GANTER® i zajmuje się dystrybucją produktów rodzimej marki. Wykwalifikowana kadra i magazyn w Polsce gwarantują oprócz najwyższej jakości produktów, doradztwo techniczne u klientów, profesjonalną i szybką obsługę sprzedażową (20 000 elementów E+G dostarczane jest w systemie 24h z magazynu w Polsce).

Więcej informacji o firmie i jej ofercie, katalog produktów, tabele wymiarów, darmowe pliki 2D i 3D do pobrania, a także sklep internetowy znajdują się na stronie: www.elesa-ganter.pl.

Szczegółowe informacje o nowościach i zastosowaniach produktów E+G można także przeczytać w Magazynie dla Konstruktorów na stronie info.elesa-ganter.pl.

Czytaj także