Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy artykułów Aktualizowany: 2023-03-23
NOWOŚĆ! Rękojeść obrotowa IGF z dwoma kołnierzami, odporna na wysokie temperatury

Firma Elesa+Ganter wprowadziła do oferty nowe rękojeści obrotowe o oznaczeniu IGF. Nowy produkt został wyposażony w szerokie kołnierze ochronne, które powiększono w porównaniu do poprzednich modeli i zabudowano symetrycznie na końcach rękojeści. Dzięki temu osiągnięto jeszcze lepszą dwukierunkową ochronę dłoni, nawet w ciężkiej rękawicy.

„Środowisko pracy w zakładach produkcyjnych podlega ciągłej modernizacji, wynikającej z podnoszenia poziomu bezpieczeństwa pracowników. Aby sprostać oczekiwaniom BHP, producenci maszyn stosują systemy, gwarantujące bezpieczne działanie maszyn oraz wdrażają podzespoły, eliminujące wystąpienie zagrożeń dla życia i zdrowia pracowników.
Odpowiadamy na te wymagania wprowadzając nowe produkty i udoskonalając je w taki sposób, aby osiągnąć najwyższy poziom bezpieczeństwa. Wdrożona w 2015 roku linia rękojeści IF jest tego idealnym przykładem. Na jej bazie powstała nowa, udoskonalona rękojeść obrotowa IGF." – powiedział Filip Granowski, Dyrektor Zarządzający Elesa+Ganter Polska.

 

rekojesc_obrotowa.png

                                           Rys 1. Rękojeść obrotowa IGF

Linia rękojeści bezpiecznych IF/IFF została stworzona w odpowiedzi na konieczność ochrony dłoni operatorów przed urazami mechanicznymi. Rękojeść IGF jest wykonana ze wzmacnianego włóknami szklanymi technopolimeru na bazie poliamidu (PA).

 

parametry_wymiarowe_2.png

                                    Rys. 2. Parametry wymiarowe rękojeści IGF

Montaż został oparty na otworze przelotowym pasowanym luźno. Dało to możliwości montażu bezpośrednio na pręcie lub rurze, dzięki czemu rękojeść zyskała nową funkcjonalność w postaci możliwości obrotu.

Dzięki parametrom materiałowym oraz specyficznej budowie uzyskano również dodatkowy walor, jakim jest izolacja termiczna. W kołnierzach rękojeści wprasowano tuleje, które mają bezpośredni kontakt z gorącym prętem. Dzięki takiemu rozwiązaniu, pomiędzy korpusem rękojeści, a gorącym materiałem powstaje szczelina stanowiąca izolację termiczną. Poliamid zastosowany do produkcji został dodatkowo uszlachetniony o składniki, podnoszące wytrzymałość przy wysokich temperaturach. Konstrukcja oraz materiał sprawiły, że rękojeść IGF uzyskała wyjątkową izolacyjność termiczną.

Nowe rękojeści potrafią izolować temperaturę, dochodzącą nawet do 200 ⁰C przy pracy ciągłej. Z tego powodu rekomenduje się je do środowisk, gdzie wysoka temperatura zagraża pracownikom i osobom obsługującym maszyny i urządzenia. Ergonomiczny kształt i szerokie kołnierze rękojeści zapewniają operatorowi wygodny i bezpieczny chwyt, chroniąc dłoń (od boku) przed bezpośrednim kontaktem z gorącymi elementami maszyny, np. takimi jak: uchwyty pieca itp.

Rękojeści IGF są rekomendowane do:

• urządzeń gastronomicznych,
• piekarniczych,
• transportu w wysokich temperaturach,
• przemysłu ciężkiego,
• przetwórstwa gumy,
• termoformowania,
• innych procesów produkcyjnych, w których występują podwyższone temperatury,
• wózków transportowych ręcznych, gdzie dłoń jest narażona na urazy mechaniczne,
• maszyn prostych w budownictwie,
• prostych rozwijaków do taśm.

Rękojeść można łatwo zamontować, dzięki otworowi przelotowemu i zaadaptować do już istniejących rozwiązań, bez zbędnych przeróbek.

 

przykladowy_sposob_montazu.png

                                      Rys. 3. Przykładowy sposób montażu

 

Podsumowując, nowe rękojeści cechują się:

• ochroną dłoni, dzięki kołnierzom zewnętrznym
• możliwością swobodnego obrotu i przesuwania po rurze lub pręcie
• wysoką izolacją termiczną do 200⁰ przy pracy ciągłej.

Strony katalogowe prezentowanych produktów:

• Rękojeść obrotowa IGF
• Rękojeść nieobrotowa IF
• Rękojeść nieobrotowa IFF

 

ELESA+GANTER®

ELESA+GANTER jest spółką joint-venture, stworzoną przez dwóch liderów w branży standardowych elementów maszyn: Elesa S.p.A (Monza, Milano, Italy) i Otto Ganter GmbH & Co. KG (Furtwangen, Germany).

ELESA+GANTER® to ponad 85 000 standardowych elementów i części do maszyn i urządzeń oraz wiele produktów specjalnych wykonywanych pod określone, specyficzne wymagania klienta. Elementy standardowe Elesa+Ganter® łączą w sobie zarówno najwyższą jakość, funkcjonalność, innowacyjność, jak i dbałość o wzornictwo. Potwierdza to ponad 180 patentów i zastrzeżonych wzorów oraz ponad 50 nagród z najbardziej prestiżowych światowych wystaw i konkursów w dziedzinie wzornictwa przemysłowego m.in. „International Forum Design Award", „Compasso d'Oro" w Mediolanie czy „Design Center" w Stuttgarcie. Wszystkie produkty E+G produkowane są zgodnie z normą ISO 9001:2008 oraz normą środowiskową ISO 14001:2004.

Światowa sieć dystrybucji produktów Elesa+Ganter obejmuje 70 krajów.

ELESA+GANTER Polska Sp. z o.o. jest częścią grupy ELESA+GANTER® i zajmuje się dystrybucją produktów rodzimej marki. Wykwalifikowana kadra i magazyn w Polsce gwarantują oprócz najwyższej jakości produktów, doradztwo techniczne u klientów, profesjonalną i szybką obsługę sprzedażową (40 000 elementów E+G dostarczane jest w systemie 24h z magazynu w Polsce).

Więcej informacji o firmie i jej ofercie, katalog produktów, tabele wymiarów, darmowe pliki 2D i 3D do pobrania, a także sklep internetowy znajdują się na stronie: www.elesa-ganter.pl.

Szczegółowe informacje o nowościach i zastosowaniach produktów E+G można także przeczytać w Magazynie dla Konstruktorów na stronie info.elesa-ganter.pl.