Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy artykułów Aktualizowany: 2019-07-24
Nowy komponent systemu transportu TS 2plus: firma Bosch Rexroth przedstawia EcoLift EL 2

System transportu TS2plus firmy Bosch Rexroth to uniwersalne rozwiązanie w technologii przenośników. Wykorzystanie standardowych modułowych jednostek i modułowej konstrukcji pozwala na różne konfiguracje, zapewniając szerokie spektrum zastosowania. System EcoLift EL 2 wkrótce będzie oferował jeszcze większą elastyczność dzięki poszerzeniu portfolio TS 2plus o moduł pionowego transportera. Dzięki temu system będzie można szybko dostosowywać do indywidualnych potrzeb, np. zwiększenia wydajności zwrotu pustych palet w celu optymalizacji miejsca – jest to możliwe przy minimalnej wysokości systemu wynoszącej 290 mm. Jako napęd, firma Bosch Rexroth zastosowała własny serwomotor synchroniczny MSM, dysponujący imponującymi zintegrowanymi funkcjami bezpieczeństwa i umożliwiający skrócenie cyklu do 7,8 s.


Rexroth, nawet jeśli dysponuje się ograniczoną przestrzenią. Winda umożliwia wymianę palet transportowych pomiędzy dwoma poziomami na końcu linii przenośnikowej – w kierunku od góry do dołu lub odwrotnie. Przykładowo, umożliwia to zwrot pustych palet pod linią montażową, pozwalając na bardziej kompaktowe rozmieszczenie urządzeń oraz lepsze wykorzystanie miejsca w hali montażowej.


System EcoLift EL 2 jest szczególnie ekonomiczny w tej kwestii, ponieważ transport poziomy przedmiotów – umieszczanie palet w windzie i usuwanie ich z niej – odbywa się bez użycia dodatkowego silnika, dzięki prostej i nowoczesnej konstrukcji. Ruch pionowy jest realizowany za pomocą elektrycznego serwomotoru MSM o zwiększonej odporności na zużycie, wyposażonego w enkoder absolutny oraz interfejs enkodera i złącza zasilania. Zapewnia on także mniejsze zużycie energii przez system EcoLift EL 2. Elektrycznie uruchamiany hamulec zintegrowany z napędem MSM gwarantuje niezbędny poziom bezpieczeństwa. Umieszczenie serwomotoru poza windą znacznie ułatwia obsługę, a w razie potrzeby jego wymiana jest bardzo prosta. To samo dotyczy łatwej dostępności jednostki smarującej, co sprawia, że wkład filtra oleju można wymienić z łatwością. Serwisowanie jest znacznie uproszczone dzięki zastosowaniu klapy serwisowej oraz szybko odkręcanych paneli bocznych.


Wszechstronny, modułowy i gotowy do natychmiastowego użycia


System EcoLift EL 2 jest przystosowany do obsługi palet o wszystkich standardowych wymiarach do 800x800 mm, a jego konstrukcja umożliwia obciążenie do 60 kg na paletę. Zakres wysokości transportu wynosi od 290 mm do 1790 mm. Firma Bosch Rexroth dostarcza system EcoLift EL 2 jako kompletną jednostkę, która może być łatwo połączona z istniejącym systemem TS 2plus. Zintegrowana obudowa ochronna również wchodzi w skład wyposażenia standardowego i może być wykonana z płyt stalowych lub przezroczystych paneli z tworzywa. Dzięki zastosowaniu serwonapędu i jeszcze mniejszej liczbie ruchomych części, podnośnik jest przyjazny w użytkowaniu i łatwy w konserwacji, co w dłuższej perspektywie pozwala obniżyć koszty. Uniwersalna kompatybilność ESD zapewnia bezpieczeństwo i ochronę całego systemu, a także możliwość zastosowania w strefach EPA (Electrostatic Protected Area).

Czytaj także