Rośnie zapotrzebowanie na wykwalifikowanych pracowników działów utrzymania ruchu, będących na bieżąco i posiadających aktualną wiedzę z zakresu automatyki i budowy maszyn. Firma Multiprojekt pragnie wyjść naprzeciw tym potrzebom.
Chcemy, by osoby posługujące się naszym sprzętem potrafiły w pełni wykorzystywać jego możliwości i tworzyły coraz ciekawsze aplikacje. Pomagamy skrócić czas, jaki mija od nabycia sprzętu do uruchomienia pierwszej aplikacji. Współpracujemy również z uczelniami technicznymi, prowadząc szkolenia dla uczniów i studentów. W ubiegłym roku zaufało nam niemal 300 osób, biorąc udział w 64 szkoleniach w Krakowie, Warszawie, Poznaniu i Gdyni.
Prowadzimy szkolenia z zakresu programowania, obsługi, konfiguracji i serwisowania systemów automatyki przemysłowej:
szkolenia podstawowe z zakresu obsługi i programowania sterowników PLC, paneli HMI, serwonapędów – poniżej zdradzamy szczegóły
szkolenia indywidualne – trenerzy odpowiedzą na wszelkie pytania, pomogą wdrożyć zaawansowane rozwiązania, nauczą, jak optymalnie korzystać z urządzeń. Więcej na www.multiprojekt.pl/Szkolenia
darmowe szkolenia dla studentów – więcej informacji na: www.bit.ly/Multiprojekt_Studenci
Jak wygląda szkolenie podstawowe?
Szkolenia podstawowe są podzielone tematycznie. Na każdym z nich omawiany jest inny typ urządzeń, ich obsługa krok po kroku, garść wiedzy teoretycznej i praktyczne case studies. O zakresie tematycznym szkoleń opowiada nasz doradca techniczny, Krzysztof Tylutki:
Szkolenie z zakresu programowania i obsługi paneli operatorskich firmy Weintek kompleksowo omawia ich użytkowanie, od przedstawienia funkcjonalności i zastosowania ich interfejsów, poprzez tworzenie graficznego interfejsu użytkownika w oprogramowaniu Easy Builder Pro, kończąc na niuansach związanych z nawiązaniem połączenia z urządzeniami. Przedstawione zostają możliwości zbierania danych o realizowanych przez maszyny procesach i ich archiwizowania. Wykładane są elementarne czynności odnoszące się do stworzonego projektu, takie jak kompilacja, symulacja off- i on-line, wgrywanie projektu do panelu, archiwizacja projektu.
Podczas szkolenia ze sterowników PLC Fatek, uczestnicy zostają zapoznani z funkcjonalnościami dostępnych jednostek głównych i ich modułów rozszerzeń pod kątem możliwości samodzielnego doboru sprzętu dla danej aplikacji. Wykładane są elementy drabinkowego języka programowania sterowników PLC, przedstawiony zostaje również alternatywny, krokowy tryb programowania. Zaprezentowane zostają metody edycji, debugowania oraz nadzoru nad programem sterownika. Uczestnicy zostają wprowadzeni w zagadnienia obsługi i wykorzystania szybkich liczników sprzętowych, wysyłania impulsów pozycjonujących oraz odczytu temperatur.
Uczestnik szkolenia omawiającego konfigurację oraz użytkowanie serwonapędów Estun, na wstępie zostaje zapoznany z istniejącymi na gnieździe sygnałowym napędów interfejsami, wraz ze wskazaniem ich wykorzystania dla kontroli ruchu napędu. Informacje te rzutują na dalszy przebieg szkolenia, gdzie omawiane i ćwiczone są poszczególne tryby kontroli napędu, wraz ze wskazaniem istotnych parametrów dla danego trybu pracy. Prócz tego wykładana jest diagnostyka stanu napędu oraz modyfikacja jego parametrów, z zastosowaniem klawiatury zabudowanej na napędzie oraz oprogramowania narzędziowego.
Krzysiek jest jednym z sześciu wspaniałych ;) trenerów, prowadzących w Multiprojekcie szkolenia. Trenerzy swoją szeroką wiedzę nabywają, pełniąc codzienne obowiązki, czyli rozwiązując najbardziej skomplikowane problemy techniczne Klientów, odnajdując optymalne rozwiązania oraz asystując podczas uruchamiania maszyn.
Poznaj specjalistów prowadzących szkolenia
Krzysztof Tylutki, Kraków. Wiedzę o produktach, których obsługę i użytkowanie przybliża uczestnikom szkoleń, nabywa pełniąc swoje codzienne obowiązki doradcy technicznego, a kryje się pod tym rozwiązywanie problemów klientów, odnajdywanie dla nich optymalnych rozwiązań oraz asysta podczas uruchamiania maszyn. Szkolenia z zakresu obsługi produktów oferowanych przez firmę prowadzi od ponad 5 lat.
Jarosław Pawełek, Kraków. Doradca techniczny w firmie Multiprojekt. Od ponad 5 lat związany z branżą automatyki przemysłowej. Szkoleniowiec z zakresu obsługi i programowania sterowników PLC FATEK, paneli HMI Weintek i serwonapędów ESTUN. Automatyk z zamiłowania, w wolnych chwilach - pasjonat fotografii.
Rafał Chrzanowski, Warszawa. Doradca ds. technicznych, ukończył wydział Mechatroniki i Lotnictwa w WAT na kierunku Mechatronika o specjalizacji Automatyka i Sterowanie. Na co dzień pomaga klientom w obszarze automatyzacji procesów i integracji komponentów automatyki przemysłowej. Interesuje się nowymi technologiami z zakresu automatyki budynkowej oraz sztucznej inteligencji. W wolnych chwilach zajmuje się produkcją muzyki.
Łukasz Tomaszek, Warszawa. Od 6 lat jest pasjonatem branży automatyki, od programowania, przez budowę maszyn, po doradztwo w tym zakresie. Rozwiązywanie problemów, bycie na bieżąco z nowinkami technologicznymi i możliwość wkładu w rozwój polskiego przemysłu - pozwalają mu czerpać przyjemność z pracy. W życiu osobistym ceni sobie czas spędzony z rodziną i znajomymi oraz aktywny wypoczynek.
Łukasz Pękala, Poznań. W firmie Multiprojekt zajmuje się konsultacją w ramach sprzedaży, pomocą w doborze i konfiguracji sprzętu oraz pisaniem artykułów do czasopism branżowych z dziedziny automatyki. Jest absolwentem Politechniki Poznańskiej na kierunku Automatyka i Robotyka. Po pracy lubi aktywnie spędzać czas, głównie jeżdżąc na rowerze i biegając.
Mateusz Fiebig, Gdynia. Absolwent Politechniki Gdańskiej na kierunku Mechanika i budowa maszyn, jego specjalizacja to Robotyka. W firmie Multiprojekt od 8 lat zajmuje się wsparciem technicznym i szkoleniami. Testuje produkty firmy Multiprojekt w praktyce, projektując i uruchamiając dla klientów maszyny oraz całe linie technologiczne. W wolnym czasie fotografuje i pływa kajakiem.
ZAPISZ SIĘ! Wszystkie szkolenia, na które aktualnie prowadzone są zapisy, znajdują się na stronie www.multiprojekt.pl/Szkolenia. Jeżeli masz jakiekolwiek pytania, skontaktuj się z nami: szkolenia@multiprojekt.pl.
- Autor:
- Natalia Dudka, specjalista ds. marketingu Ewa Wrzesińska, kierownik działu marketingu
- Dodał:
- MULTIPROJEKT
Czytaj także
-
Pierwsza klasa w drukowaniu
Doskonała synchronizacja wielu osi i odpowiedni protokół komunikacyjny oraz sterowanie registrem i napędami z jednego źródła. Dlaczego są ważne...
-
Kluczowa rola wycinarek laserowych w obróbce metali
Wycinarki laserowe zrewolucjonizowały przemysł obróbki metali, oferując niezwykłą precyzję i efektywność. Dowiedz się, dlaczego są one...