Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy artykułów Aktualizowany: 2016-11-25
Programowanie sterowników PLC Saia PCD w pakiecie PG5

Sterowniki PLC firmy Saia Burgess Controls są przeznaczone do sterowania i zarządzania instalacjami automatyki oraz agregowania danych procesowych. Zarówno sprzęt, jak i dedykowane oprogramowanie do sterowników są projektowane i wytwarzane w jednym miejscu w Europie: w Murten, w Szwajcarii. Pochodzą z jednego źródła i gwarantują najwyższą jakość, solidność i trwałość – cykl życia sterowników oscyluje wokół 15-18 lat. Każdy sterownik wyprodukowany przez firmę Saia Burgess Controls jest i będzie programowany w tym samym środowisku programistycznym, pakiecie Saia PG5 Controls Suite i zawsze za pośrednictwem tego samego standardu, niezależnie od platformy sprzętowej. Stwierdzenie to potwierdza blisko 30-letnia historia sterowników PLC marki Saia PCD.

Sterowniki PLC z Web-serwerem i wizualizacja webowa

Firma Saia Burgess Controls (w skrócie SBC) swój pierwszy sterownik z zaimplementowanym web-serwerem (czyli serwerem stron www) wprowadziła na rynek już w 2000 roku. Od dekady jest on dostępny we wszystkich rodzinach sterowników serii Saia PCD, w tym również tych, które nie są wyposażone w interfejs Ethernet. Wbudowany Web-serwer pozwala na wykorzystanie zespołu tzw. technologii webowych, czyli takich, które umożliwiają m.in. tworzenie i wyświetlanie interaktywnych wizualizacji w oknie przeglądarki www. W praktyce, służą one do tworzenia aplikacji wizualizacyjno-sterujących, które są umieszczone w sterownikach. Dzięki tym aplikacjom i przy użyciu zwykłej przeglądarki internetowej, możliwe jest monitorowanie procesów sterowania realizowanych przez sterowniki z każdego miejsca na świecie. Wizualizację można wyświetlać na komputerach PC i urządzeniach mobilnych.

Tworzenie wizualizacji i Web-Editor

Aby ułatwić proces projektowania aplikacji, firma SBC opracowała łatwe i intuicyjne w użyciu oprogramowanie narzędziowe Saia Web-Editor, które nie wymaga od użytkownika specjalistycznej wiedzy programistycznej, takiej jak szczegółowa znajomość języka HTML i programowania w języku Java. Web-Editor jest elementem pakietu Saia PG5 Controls Suite, służącego do obsługi i programowania wszystkich urządzeń SBC: zarówno sterowników, jak i paneli operatorskich. Pakiet Web-Editor umożliwia tworzenie stron www dla wszystkich typów paneli Saia PCD: z przeglądarką stron www micro-browser, opartych na systemach Windows oraz programowalnych Web-paneli. W wersji Basic jest dostępny jako bezpłatny moduł pakietu Saia PG5 Controls Suite.

PG5 Controls Suite

 

Oprogramowanie_Saia_PG5.png

 

PG5 to główny moduł pakietu Saia PG5 Controls Suite i nowoczesne narzędzie do programowania i serwisowania sterowników PLC rodziny Saia PCD. Oprogramowanie znacząco rozszerza funkcjonalności normy IEC 61131. Jako narzędzie projektowe pozwala programować w języku IL dedykowane kontrolery, sterowniki komunikacyjne, funkcje IT i inne specyficzne rozwiązania. Natomiast jako narzędzie tworzenia aplikacji, dzięki modułom programowania graficznego (FUPLA, GRAFTEC), ułatwia zaimplementowanie nawet najbardziej wyrafinowanych projektów automatyki.

Autor:
SABUR Sp. z o.o.
Dodał:
SABUR Sp. z o.o.