Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy artykułów Aktualizowany: 2018-07-16
PRZENOŚNY REJESTRATOR DANYCH QUANTUMX

QuantumX CX22B-W: Rejestrator danych dla wysokiej klasy testów i monitoringu.

Rejestrator danych QuantumX CX22B-W płynnie integruje się z serią uniwersalnych wzmacniaczy QuantumX: Niezależnie czy mają być zbierane wielkości mechanicznych, elektrycznych, czy termicznych lub dane dostarczane przez sieć, kamerę, GPS itp. – CX22B-W zbiera, analizuje i zapisuje zmierzone dane bezpośrednio w urządzeniu – bez podłączonego komputera PC i z prędkościami próbkowania do 5MS/s.

Koncepcja systemu dystrybuowanego:

Dystrybuowalne, modularne moduły pomiarowe QuantumX i rejestratora danych pasują idealnie do zarówno małych jak i szczególnie złożonych zadań pomiarowych. Podczas stacjonarnych, długotrwałych pomiarów terenowych, rejestrator danych w pełni autonomicznie zapisuje dane z daleko rozłożonych modułów pomiarowych, np. podczas użycia w monitorowaniu mostów, elektrowni wiatrowych, tuneli lub innych dużych budowli i konstrukcji.

Mobilna akwizycja danych:

Typowe zastosowania mobilne obejmują testy dynamiczne pojazdów (jazda i prowadzenie) lub akwizycję danych podczas jazdy na nierównych drogach. Zarejestrowane dane są używane do ostatecznej weryfikacji z jednej strony¸ a z drugiej do początkowej akwizycji obciążeń podczas testów wytrzymałości i trwałości elementów, podzespołów lub całych pojazdów w laboratorium. W dodatku, zarejestrowane dane mogą być użyte jako baza do optymalizacji modeli symulacyjnych dla testów zmęczeniowych po to, by na przykład sprawdzić, czy nowe części układu spełnią w rzeczywistych warunkach pracy oczekiwania zgodnie z tym, co obiecują ich modele symulacyjne. Instalacja w samochodach, pojazdach komercyjnych, pociągach lub statkach jednak nie stanowi idealnego środowiska dla komputera PC lub laptopa. Ale gdzie znaleźć odpowiednią moc obliczeniową? Rejestrator danych CX22B-W oferuje odpowiednią moc obliczeniową i nawet więcej, jak możesz przeczytać niżej.

CX22B-W oferuje również wysoce elastyczne działanie niezależnie od tego czy używasz podłączonego bezpośrednio ekranu dotykowego, tabletu, sieci LAN, WLAN lub szyfrowanego zdalnego dostępu poprzez telefoniczną sieć komórkową. Kompaktowy rejestrator danych QuantumX otwiera nowy wymiar w samodzielnej akwizycji danych – jest elastyczny, łatwy w użyciu, wydajny i wytrzymały. CX22B jest wersją bez WIFI.

Właściwe wnioski już w terenie

Rejestrator danych CX22B-W oferuje użytkownikom następujące możliwości:

Obliczenia, automatyzację, wizualizację i przechowywanie sygnałów pomiarowych w formacie pliku.

Interfejsy USB i Ethernet umożliwiają również podłączenie kamer wideo
Możliwość współpracy z telemetrycznymi kołami pomiarowymi.
Aby umożliwić przypisanie zmierzonych wartości i sygnałów do konkretnej sytuacji podczas jazdy i również odpowiedniej lokalizacji, pozycja i ruch pojazdu w którym zainstalowano QuantumX CX22B-W może być określona używając czujników GPS lub GLONASS lub IMU.
Wydajne obliczenia sygnałowe online, w tym funkcje takie jak kalkulator naukowy, obliczenia macierzowe, zliczanie klas jak RainFlow, elastyczność transformaty Fourier'a w czasie rzeczywistym, mocy elektrycznej lub obliczenie skuteczności jak również wiele innych funkcji, pomagają użytkownikowi kreślić właściwe wnioski już w terenie.

Autor:
Michał Paczkowski
Źródło:
www.hbm.com.pl
Dodał:
Biuro Inżynierskie Maciej Zajączkowski

Czytaj także