Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy artykułów Aktualizowany: 2021-05-21
Schneider Electric wprowadza do sprzedaży w Europie Micro Data Center EcoStruxure™

z certyfikatami IP i NEMA

  • Wzmocnione, wstępnie zintegrowane systemy edge computing spełniają wymagania pozwalające na zastosowanie ich w rozwiązaniach Przemysłu 4.0, zwiększając niezawodność IT w zakładzie produkcyjnym.
  • Zaprojektowany do użytku w trudnych warunkach przemysłowych i rozproszonych środowiskach IT.
  • Można go wdrożyć o 20% szybciej niż poprzednie modele, oszczędzając do 40% kosztów inżynierii w terenie.
  • Zostanie zorganizowany webinar, wyjaśniający w jaki sposób obliczenia przemysłowe i Przemysł 4.0 wpływają na wydajność w sektorze żywności i napojów.

Firma Schneider Electric, wprowadziła na rynek europejski nową serię R EcoStruxure™ Micro Data Center przeznaczone do działania w wymagających środowiskach przemysłowych i produkcyjnych. Będzie dostępna w Europie od czerwca 2021 roku. Nowe mikro centra danych z certyfikatem IP i NEMA stanowią odporne i szybkie we wdrożeniu rozwiązanie, ułatwiające zarządzanie infrastrukturą obliczeniową w edge computing. Z tej okazji 18 maja zostało zorganizowane wirtualne wydarzenie dla profesjonalistów z branży przemysłowej. Jego celem jest pokazanie, w jaki sposób edge computing pomaga firmom sektora F&B w zwiększaniu stabilności, wydajności i zrównoważonego rozwoju biznesu.

Coraz więcej operatorów przemysłowych wdraża technologie Przemysłu 4.0 w celu zwiększenia produktywności, bezpieczeństwa i stopnia automatyzacji. W tej sytuacji mikro centra danych stają się niezbędne do wdrażania podstawowych elementów, od konwergencji IT i OT po umożliwienie zastosowania technologii IIoT. Zadaniem urządzeń tego typu jest zapewnienie aby systemy IT na hali produkcyjnej były niezawodne i proste we wdrożeniu. W ramach premiery dostępnych jest sześć nowych modeli w rozmiarach 16U, 24U i 42U, które zapewniają elastyczność i łatwą skalowalność.

„Ponieważ Przemysł 4.0 i zaawansowane technologie automatyzacji nadal napędzają transformację w środowiskach przemysłowych, technologie IT muszą być wdrażane bliżej punktu użytkowania, umożliwiając zwiększoną produktywność i efektywność" - powiedział Rob McKernan, SVP, Secure Power Division, Schneider Electric Europe. „Dostępność naszych nowych rozwiązań EcoStruxure Micro Data Center serii R z certyfikacją IP i NEMA pomoże producentom przemysłowym i dystrybutorom w całym regionie czerpać korzyści z poprawy wydajności i niezawodności w fabryce".

Rozwiązania EcoStruxure Micro Data Center umożliwiają szybsze, wydajniejsze i tańsze wprowadzanie systemów przemysłowych na rynek

Rozwiązania EcoStruxure Micro Data Center to konfigurowalne, wstępnie skonfigurowane, zamknięte systemy szaf „rack", które obejmują zasilanie, chłodzenie oraz systemy bezpieczeństwa i zarządzania. Sposób w jaki zostały zaprojektowane pozwala zaoszczędzić do 40% na kosztach inżynierii terenowej, uruchomić systemy o 20% szybciej i obniżyć koszty utrzymania i konserwacji o siedem procent. Mikro centra danych wykorzystują istniejącą infrastrukturę i mogą potencjalnie zmniejszyć wydatki kapitałowe o 48 procent w porównaniu z tradycyjnymi rozwiązaniami. Nowa seria R oferuje wszystkie te korzyści i pomaga klientom przezwyciężać trudności, ponieważ: 

  • Konstrukcja pozwala wytrzymać trudne warunki, minimalny poziom ochrony odpowiada stopniom IP54 i NEMA 12. Produkty serii R, są przystosowane do pracy w warunkach dużego zapylenia, wilgoci i dużymi wahaniami temperatury.
  • Zdalne zarządzanie pracą za pomocą dedykowanego oprogramowania i usług cyfrowych firmy Schneider Electric zapewnia ciągłość gdy na miejscu nie ma personelu IT. EcoStruxure IT, otwarta platforma niezależna od dostawcy, zapewnia użytkownikom moc i elastyczność w zarządzaniu infrastrukturą krytyczną samodzielnie, z partnerem lub pozwala inżynierom serwisowym Schneider Electric na zarządzanie ich zasobami.
  • Produkty są wyposażone w funkcje bezpieczeństwa, takie jak kontrola dostępu, wykrywanie włamań i kamera bezpieczeństwa, które pozwalają na zastosowanie w niezabezpieczonych miejscach.
  • Możliwość ujednolicenia projektu w wielu środowiskach, za pomocą jednego, kompleksowego rozwiązania, które jest łatwiejsze we wdrożeniu i utrzymaniu niż odrębne systemy.

Więcej informacji o nowej serii R EcoStruxure Micro Data Center

Nowa seria R jest dostępna u partnerów mySchneider IT Solutions Partners i przedstawicieli handlowych Schneider Electric. Odwiedź tę stronę, aby uzyskać więcej informacji na temat nowej serii R EcoStruxure Micro Data Center firmy Schneider Electric z certyfikatami IP i NEMA do zastosowań w trudnych warunkach.

Czym jest Przemysłowy Edge Computing?

Aby operatorzy przemysłowi mogli czerpać korzyści ze zwiększonego stopnia automatyzacji, nie mogą polegać wyłącznie na technologii chmury w poszukiwaniu stabilności i szybkości wymaganej przez sztuczną inteligencję, uczenie maszynowe i inne technologie Przemysłu 4.0. Lokalne centra danych brzegowych to infrastruktura IT łącząca odpowiednie obudowy, przestrzenie oraz obiekty i urządzenia rozproszone geograficznie, aby umożliwiać współpracę i wymianę danych z punktami końcowym w sieci. W środowiskach przemysłowych, takich jak zakład produkcyjny lub centrum dystrybucji, takie zastosowanie jest określana jako „industrial edge". Analizy pokazują, że dane I komunikacja "z brzegiem sieci" staje się coraz ważniejsza.

Zarejestruj się, aby wziąć udział w wydarzeniu poświęconym komputerom krawędziowym w branży spożywczej i napojów

Cyfryzacja przemysłowa zapewnia nowy poziom widoczności i identyfikowalności w całym łańcuchu dostaw, a także oferuje ulepszoną produkcję, wydajne operacje i umożliwia podejmowanie decyzji w oparciu o dane. Aby dowiedzieć się, w jaki sposób przetwarzanie krawędziowe pomaga firmom z branży spożywczej zwiększyć odporność, wydajność i efektywność biznesową, dołącz do ekspertów z Schneider Electric, ProLeit oraz Stratus Technologies na wirtualnym wydarzeniu 18 maja 2021 r. o godzinie 16:00 czasu środkowoeuropejskiego.

Odwiedź witrynę Schneider Electric aby się zarejestrować.

Autor:
Schneider Electric
Źródło:
Biuro Prasowe Schneider Electric Polska

Czytaj także