Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy artykułów Aktualizowany: 2020-11-03
Stanowiska zrobotyzowane od AUTOMATECH

Większa wydajność na produkcji z zachowaniem odpowiednich norm bezpieczeństwa.

Analitycy rynku robotów różnych branż, z roku na rok estymują znaczące wzrosty ilości stanowisk robotycznych. Chiny, Japonia i Korea Południowa to liderzy z obszaru azjatyckiego, w Europie prym wiodą Niemcy (źródło)

Cele robotyczne znajdują zastosowanie przede wszystkim w branży motoryzacyjnej, elektronicznej, metalowej, maszynowej (źródło), a także w procesie magazynowania, produkcji artykułów spożywczych i wielu innych obszarach.

Wiele uwarunkowań wpływa na rozwój robotyki na świecie. W Polsce, jak w pozostałych krajach na świecie, zapotrzebowanie na roboty jest duże. Główną barierą rozwoju tego działu automatyki są jednak finanse. Prawdopodobnie dlatego średniej wielkości przedsiębiorstwa raczej skorzystają z zastosowania cobota łączącego automatyzację z pracą człowieka - jest mniejszą inwestycją. Otwarcie się rynku niemieckiego na pracowników ukraińskich wpływa na braki kadrowe w Polsce, co w wielu przypadkach skutkuje integracją robota z linią produkcyjną. W Wielkiej Brytanii odpływ pracowników z powodu Brexitu również bezpośrednio wpłynie na zastąpienie ich stanowiskami robotycznymi.

Dodanie do linii robota lub robota współpracującego (cobota) niesie za sobą obowiązek pracodawcy do stosowania ściśle określonych norm bezpieczeństwa.

W procesie ważna jest rola integratora. Nasza firma AUTOMATECH od ponad 25 lat przeprowadza integracje na liniach produkcyjnych.

Mamy wieloletnie doświadczenie w integracji ze stanowiskami robotycznymi takich producentów jak: ABB, KUKA oraz Omron.

Zespół naszych inżynierów zrealizował wiele projektów z zastosowaniem robotów. Poniżej kilka przykładów:

1. INTEGRACJA STANOWISKA ROBOTYCZNEGO Z PRASĄ.
Celem projektu było połączenie funkcji samodzielnego stanowiska robotycznego podającego materiał do prasy - zamiast pracownika.
Stanowisko robotyczne ma zastosowanie w pracy na 3 zmiany.

2. APLIKACJA Z ZASTOSOWANIEM ROBOTA W ISTNIEJĄCEJ LINII PRODUKCYJNEJ.
W tym projekcie, do linii produkcyjnej obsługiwanej przez pracowników, został dodany robot. Jego zadaniem było nakładanie kleju na metalowy element oraz w dalszym etapie łączenie z kolejnym elementem.
Praca robota umożliwiła zwiększenie precyzji aplikacji uszczelniacza oraz powtarzalności nakładania substancji.

3. PALETYZACJA PUDEŁEK
Celem zlecenia było zaprojektowanie oraz wykonanie stanowiska robotycznego do paletyzacji pudełek. To ostatni etap tego procesu produkcji zwiększający wydajność podczas procesu paletyzacji.

Jeśli rozważają Państwo zastosowanie robota lub cobota na linii produkcyjnej w swoim zakładzie, zachęcamy do przesłania zapytania do naszych inżynierów.


Przygotujemy dla Państwa ofertę oraz zapewniamy wsparcie na każdym etapie realizacji procesu zamówienia.


Tel. (22) 753 24 80, (22) 753 24 61
Mail: biuro.warszawa@automatech.pl


Zespół AUTOMATECH

www.automatech.pl

www.automatechsklep.pl

www.bezpieczenstwo-maszyn.com

Autor:
Automatech
Dodał:
AUTOMATECH Sp. z o.o.

Czytaj także

Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »