Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Veichi
Powrót do listy artykułów Aktualizowany: 2024-03-15
Systemy Wizyjne dla branży medycznej i farmaceutycznej

Większa efektywność dzięki minimalizacji błędów

Najlepszy wybór dla branży medycznej i farmaceutycznej

Produkty medyczne oraz lekarstwa powinny być przez cały czas pod ścisłą kontrolą aby móc spełnić restrykcyjne normy prawne. Obecnie jest na to sposób. Firma Cognex posiada doskonałe narzędzia umożliwiające kontrolę jakości produktów oraz pozwalające na śledzenie ich podczas całego okresu ‚życia' produktu.

Dzięki prostym w obsłudze, integracji i utrzymaniu systemom wizyjnym, fabryki mogą zdecydowanie obniżyć koszty produkcji. Maszyny znakują, kontrolują i pakują znacznie szybciej i dokładniej niż dotychczas zwłaszcza, że systemy wizyjne aplikuje się także w już istniejących fabrykach czy liniach produkcyjnych, dzięki czemu możliwe jest uniknięcie większych wydatków inwestycyjnych w nowy park maszynowy.

Przełomowe technologie Cognex'u oferują nieprzeciętną dokładność. A wprowadzone do użytku ponad milion systemów wizyjnych świadczy o dużym doświadczeniu i zaufaniu jakie posiada ta firma. W szerokiej ofercie można znaleźć wszystko czego potrzebuje współczesna fabryka by na każdym etapie produkcji spełniać najwyższe standardy:

Bezkonkurencyjnie szybkie czytniki kodów kreskowych 1D lub obrazkowych - data matrix 2D, które wręcz w locie potrafią odczytać niemalże każdy kod lub napis. Dzięki zaawansowanym algorytmom sczytują one z 99-procentową dokładnością kody - także te uszkodzone, pomarszczone i nawet na wygiętej czy błyszczącej powierzchni.

- Czujniki optyczne potrafiące z dokładnością co do mikrona badać produkty (nim trafią one do dalszej obróbki) lub opakowania, ocenić czy zawartość opakowania jest zgodna z założeniem, czy opakowania nie są uszkodzone oraz czy posiadają przykładowo zawleczki bezpieczeństwa.

- Jak i całe, kompletne systemy, które Automatech może dla Państwa przygotować i wdrożyć.

Jakie korzyści płyną z wprowadzania systemów wizyjnych?


Jak łatwo sobie wyobrazić - i o czym można się nieraz dowiedzieć z mediów - jeżeli jakiś produkt okaże się wadliwy, pomimo iż trafił do odbiorców producent wycofuje z obrotu całą serię, by uchronić przed niepożądanym działaniem swoich odbiorców. Jednakże aby istniała taka możliwość, produkty muszą być znakowane i śledzone od momentu kiedy są jeszcze półproduktem lub nawet materiałem z którego powstają, aż do momentu gdy trafiają w ręce klienta. Stwarza to możliwość zarówno uniknięcia potencjalnie groźnych sytuacji, i co za tym idzie - wypłaty dużych odszkodowań, jak i wykrycie przyczyny i jej wyeliminowanie w celu uniknięcia tego typu sytuacji w przyszłości. Najlepiej jest oczywiście aby nic takiego nigdy nie miało miejsca - i właśnie w TYM celu wprowadza się systemy wizyjne...

Przykłady aplikacji:

 

Zrzut ekranu 2017-10-26 o 12.21.08.png

Kontrola opakowań dla produktów farmaceutycznych w przedsiębiorstwach specjalizujących się w tej dziedzinie, niegdyś odbywała się przy użyciu ludzi, którzy sprawdzali je ‚na oko'. Obecnie - przy postępującym procesie automatyzacji - takie podejście stało się mało efektywne.

Dzięki wykorzystaniu systemu wizyjnego In-Sight, możliwa jest teraz identyfikacja nawet 40 000 opakowań na godzinę - z nieporównywalną dokładnością.

Sprawdzanie jakości nadruku na opakowaniach przez ludzi staje się mało rozsądne gdy w grę wchodzi kontrola 300 000 listków tabletek i 100 000 pudełek - zwłaszcza, że taka kontrola odnosiła się do losowo wybieranych opakowań a najwyższa jakość jest wymagana od każdego egzemplarza.

 

 

Zrzut ekranu 2017-10-26 o 12.20.03.pngKontrola jakościowa 400 000 pastylek na godzinę z możliwością odrzucenia poszczególnych - w razie nie spełnienia wymogów - staje się po prostu łatwa. 

 

Także w kwestii szczepionek systemy wizyjne Cognex'u ułatwiają życie producentom. Każda ampułka zanim trafi do opakowania, musi być sprawdzona pod kątem zawartości jak i jakości samych ampułek.

 

Zrzut ekranu 2017-10-26 o 12.18.38.png

 Zrzut ekranu 2017-10-26 o 12.19.33.png

Jeśli jesteście Państwo zainteresowani optymalizacją procesów produkcyjnych w swoim przedsiębiorstwie - zachęcamy do nawiązania kontaktu z firmą Automatech.

Zachęcamy do kontaktu z naszymi inżynierami:
(22) 753 24 80
(22) 753 24 61
biuro.warszawa@automatech.pl

Zapraszamy na nasze strony internetowe, gdzie dowiecie się więcej o oferowanych przez nas usługach inżynierskich, wejdź na:
www.automatech.pl
www.bezpieczenstwo-maszyn.com


Kup produkty w e-sklepie:
www.automatechsklep.pl


Obejrzyj nasze Webinary oraz inne nagrania:
You Tube


Bądź na bieżąco, obserwuj nasze kanały:
LinkedIn
facebook

Czytaj także