Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy artykułów Aktualizowany: 2022-06-09
W pełni zrobotyzowana analityka spektrofotometryczna UV/Vis

Kontrola jakości wysokowartościowych środkach chemicznych

Firma The Dow Chemical Company poszukiwała możliwości połączenia pełnego zakresu miareczkowania oraz analiz spektrofotometrycznych UV/Vis w jeden zautomatyzowany i zrobotyzowany system. Współpracując z METTLER TOLEDO, firma wdrożyła w swoim laboratorium kontroli jakości unikalne rozwiązanie umożliwiające szybsze i bezpieczniejsze wykonywanie analiz.

www.mt.com/UVVIS

Międzynarodowa korporacja chemiczna z siedzibą w USA, będąca spółką zależną Dow Inc, jednego z trzech największych producentów chemicznych na świecie. Laboratorium kontroli jakości produkcji i zapewnienia jakości jest odpowiedzialne za ocenę szerokiego zakresu związków, w tym monomeru metakrylanu glicydylu (GMA), który jest powszechnym składnikiem żywic winylowych i akrylowych.

Produkcja GMA jest uzależniona od obecności eteru hydrochinonu (MEHQ), który zapobiega jego samopolimeryzacji i utrzymuje jego stabilność po wyprodukowaniu i uwolnieniu. Laboratorium TDCC działa 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, 365 dni w roku, przetwarzając od 35 do 40 próbek dziennie. Jednak niebezpieczny charakter monomerów GMA sprawia, że ich ocena jest trudna. W poszukiwaniu zautomatyzowanego systemu, który zapewniłbyzgodność z normą ISO 9001:2015, umożliwiając jednocześnie pracę przez całą dobę oraz zwiększając wydajność i bezpieczeństwo pracy, firma zwróciła się o poradę do METTLER TOLEDO. 

30254725.jpg

Podróż próbki w jednym systemie Próbki GMA są przygotowywane w zautomatyzowanej stacji przygotowawczej, a następnie dostarczane za pomocą zrobotyzowanego ramienia do zintegrowanego systemu wieloparametrowego, składającego się z podajnika próbek InMotion™ połączonego z aparatem do miareczkowania T9 Excellence i spektrofotometrem UV7 Excellence. Kontrolę zapewnia oprogramowanie laboratoryjne LabX®, które zarządza elektronicznie danymi wynikowymi i automatycznie przekazuje zbiory danych do firmowego systemu LIMS.

System integruje w sobie różne zastosowania miareczkowania, w tym oznaczanie jonowego i hydrolizowalnego chlorku oraz równoważnika wagowego epoksydów, spektrofotometryczne oznaczanie barwy APHA oraz zastosowania kolorymetryczne (MEHQ i chlor całkowity), w celu określenia pełnej charakterystyki każdej próbki. Dokładność jest najważniejsza, a obecna konfiguracja jest lepsza w porównaniu z ręcznymi lub półautomatycznymi metodami stosowanymi wcześniej do przeprowadzania tego typu analiz. W 100% bezobsługowa praca. 

cq5dam.web.1280.1280 (2).jpeg

Dzięki LabX całkowita automatyzacja jest rzeczywistością: systemdziała autonomicznie i nie wymaga atencji użytkownika przy pracy nad serią próbek. Technolog analityczny i analityk laboratoryjny zarządzają działaniami związanymi z konserwacją i wzorcowaniem, ale poza tym nie mają dodatkowych zadań. Dzięki wsparciu serwisu METTLER TOLEDO oraz doskonałej obsłudze i łączności dostępnej w systemie LabX, Laboratorium Kontroli Jakości działa jak zaczarowane.

www.mt.com/LabX

Autor:
METTLER TOLEDO
Dodał:
Mettler-Toledo Sp. z o. o.

Czytaj także