Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy artykułów Aktualizowany: 2020-05-07
Webinar „Sterowanie online z wykorzystaniem uczenia maszynowego” [NAGRANIE]


System sterowania w zakładzie czy w maszynie nie musi być odpowiedzialny wyłącznie za sterowanie. W dobie postępujących zmian wynikających z chęci dążenia do Przemysłu 4.0 na pierwszy plan zaczynają wchodzić systemy klasy IICS (Industrial Internet Control System). Ta innowacyjna technologia daje nam coraz większe możliwości w zakresie sterowania, wizualizacji oraz edge computingu, o czym przekonuje się coraz więcej klientów, którzy chcą przenieść swoją produkcję na wyższy poziom.

 

PROWADZĄCY:

Piotr Adamczyk -Specjalista ds. systemów sterowania
Mateusz Zajchowski – Specjalista ds. uczenia maszynowego
Hubert Lączak – Specjalista ds. systemów sterowania

 

AGENDA:

1. Wprowadzenie – co to jest Edge Computing i systemy IICS? Kiedy warto stosować takie rozwiązania? – Piotr Adamczyk
2. Jakie technologie i narzędzia dostępne są w IICS CPL410? – Mateusz Zajchowski / Hubert Lączak
3. Jak w praktyce może wyglądać taki system? Przykład wykorzystania na podstawie BMS ASTOR Technology Park – Piotr Adamczyk, Mateusz Zajchowski, Hubert Lączak

 

Zobacz nagranie >>

 

Chcesz wiedzieć więcej o kontrolerach IICS? Zobacz stronę IICS CPL410 i/lub skontaktuj się z organizatorami webinaru

 

CPL410 to przemysłowy kontroler IICS zintegrowany z komputerem przemysłowym i przeznaczony dla systemów sterowania budowanych zgodnie z ideą Industry 4.0. W systemach takich oprócz kontroli nad sterowanym obiektem niezbędne są funkcje, które uzupełnią sterowany proces o mechanizmy optymalizacji, raportowania, zdalnego dostępu i obsługi baz danych.

Taki właśnie jest CPL410 — na poziom produkcyjny wprowadza funkcjonalność, która do tej pory była domeną działów IT. Takie połączenie daje nieograniczone możliwości w zakresie sterowania obiektem oraz wsparcia się dodatkowymi narzędziami.

Kontroler PACSystems
Elastyczny i niezawodny kontroler PAC do obsługi średnich i dużych aplikacji przemysłowych. Pozwala uruchamiać zaawansowane algorytmy regulacji i sterować kompletnymi liniami produkcyjnymi w aplikacjach dyskretnych, procesowych i hybrydowych.

Komputer przemysłowy
Dzięki systemowi operacyjnemu Linux 16.04, CPL410 przeznaczony jest do wsparcia prowadzonego procesu produkcyjnego w zakresie obsługi m.in. systemów wizualizacji, systemów bazodanowych, zdalnych dostępów oraz algorytmów przygotowanych w językach wysokiego poziomu.

Autor:
Piotr Adamczyk
Źródło:
www.astor.com.pl/poradnikautomatyka
Dodał:
ASTOR Sp. z o.o.