Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Faulhaber robotic
Powrót do listy komunikatów Dodano: 2007-03-27  |  Ostatnia aktualizacja: 2007-03-27
"MOXA Solution Day 2007"
MOXA Solution Day 2007
"MOXA Solution Day 2007"
Moxa - Solution Day 2007 to już kolejne z serii corocznych spotkań z Moxą, na którym pragniemy przedstawić Państwu najnowsze rozwiązania z dziedziny automatyki przemysłowej oraz pokrewnych jej działów. W tym roku będziemy mieli przyjemność zaprezentować nowości produktów z dziedzin: Ethernetu przemysłowego, portów szeregowych na komputerach PC, nowych serwerów portów szeregowych, wbudowanych komputerów przemysłowych oraz urządzeń kontrolno-pomiarowych. Gościnnie zostaną również zaprezentowane nowości z zakresu panelów operatorskich HMI zintegrowanych z PLC (firma Unitronics) oraz PAC - najnowszej rodziny modułów ADAM (firma Advantech).

Serdecznie zapraszamy!

Data: 2007-V-15

Miejsce: siedziba główna Elmark Automatyka Sp. z o.o.
ul. Niemcewicza 76, 05-075 Warszawa - Wesoła

Koszt uczestnictwa: seminarium jest bezpłatne

Zgłoszenia lub pytania prosimy kierować:
- drogą mailową na adres info@moxa.pl
- drogą telefoniczną (022 821 30 54) lub poprzez fax (022 821 30 55)
- poprzez formularz na stronie: http://www.moxa.com.pl

Zagadnienia omawiane na seminarium Moxa - Solution Day 2007:

ETHERNET PRZEMYSŁOWY - kompleksowa oferta urządzeń do przemysłowych sieci Ethernet: szeroka oferta switchy przemysłowych (zarządzalne/niezarządzalne, prędkość transmisji 10/100/1000Mb/s, switche z interfejsami do sieci światłowodowych), media konwerterów Ethernet-światłowód oraz Ethernet-WiFi, serwerów video. Przedstawimy i omówimy funkcjonalność poszczególnych serii urządzeń (m.in. Moxa Turbo Ring, VLAN, IGMP Snooping, QoS, IEEE 802.1X), docelowe zastosowania oraz zademonstrujemy jak skonfigurować oraz jak działa nowoczesna redundantna sieć Ethernet.

PORTY SZEREGOWE NA KOMPUTERACH PC - możliwości zwiększenia liczby portów szeregowych w komputerze jest wiele. Mogą to być karty PCI Express, PCI lub porty szeregowe na USB. Na seminarium krótko przedstawimy ofertę firmy Moxa w tym zakresie. Pokażemy również najnowsze konwertery RS-232/422/485/światłowód.

SERWERY PORTÓW: NPORT IA, NPORT 6000 - to pomosty pomiędzy siecią Ethernet a portami szeregowym. Pozwalają dołączyć do sieci Ethernet urządzenia z interfejsem szeregowym RS-232/485 np. sterowniki programowalne, UPS-y, czytniki kart itp. Na seminarium zostaną omówione 2 nowe serie tych urządzeń. NPort IA przeznaczone są do pracy w trudnych warunkach przemysłowych oraz Nport 6000 z szyfrowaną transmisją danych.

MODUŁY KONTROLNO POMIAROWE ioLogik - rozwiązania dla automatyki opartej o komputer PC. Komunikacja odbywa się przez Ethernet lub RS-485/232 z wykorzystaniem protokołu Modbus, co zapewnia bezproblemową współpracę z dowolnym oprogramowaniem typu SCADA. Dostępne są dwie grupy modułów. ioLogik4000 jest modułowym systemem kontrolno-pomiarowym z dużym wyborem różnego rodzaju wejść/wyjść. Natomiast grupa ioLogik2000 to moduły wejść/wyjść wspierające technologię Active Ethernet IO - która pozwala na szybkie reagowanie i raportowanie (e-mail, TCP/UDP, SNMP) w przypadku wystąpienia określonych zdarzeń.

WBUDOWANE KOMPUTERY PRZEMYSŁOWE ORAZ KOMPUTERY JEDNOPŁYTKOWE - firmy MOXA to urządzenia wyposażone w energooszczędny procesor RISC, wraz z zainstalowanym, skonfigurowanym i gotowym do użycia systemem operacyjnym (Linux lub WinCE). Dołożone bezpłatne środowisko programistyczne wraz z bogatymi bibliotekami (C/C++, VB.NET/C#) pozwala na tworzenie szerokiej gamy aplikacji, co oznacza dużą elastyczność rozwiązań. Istotną zaletą tej grupy urządzeń jest przystosowanie do pracy w trudnych warunkach zewnętrznych, czyli m.in. zakres temperatur nawet od -40 do +75°C w przypadku wersji rozszerzonych.

oraz gościnnie:

PANELE OPERATORSKIE HMI ZINTEGROWANE Z PLC (Unitronics) - Firma Unitronics słynie z połączenia panelu operatorskiego z PLC w jednej zwartej obudowie, co świetnie sprawdza się w różnego rodzaju maszynach i urządzeniach, które wymagają kontroli jak i sterowania przez operatora. Dzięki panelowi operatorskiemu istnieje możliwość wprowadzania różnego rodzaju komunikatów, zmiany nastaw, logowania, łączenia w sieci przemysłowe, zliczania liczby wyprodukowanych elementów, pokazania i zmiany czasu pracy itp. Na seminarium zostaną pokazane panele tekstowe, graficzne oraz kolorowe. W zależności od potrzeb można dobrać odpowiedni do danego zastosowania OPLC (PLC & HMI), który będzie wyposażony w odpowiednie moduły komunikacyjne. Jest możliwość komunikacji urządzeń Unitronics za pomocą takich protokołów jak Modbus RTU, Modbus TCP/IP, Ethernet, Canbus, GSM/sms i GPRS.
Sterowniki te programuje się oprogramowaniem narzędziowym w logice drabinkowej, które zostanie przekazane podczas seminarium (pełna wersja).

PAC - NAJNOWSZA RODZINA MODUŁÓW ADAM (Advantech) - dotychczasowa oferta modułów kontrolno-pomiarowych Advantecha została poszerzona o nową grupę autonomicznych kontrolerów PAC (Programmable Automation Controllers). Pierwszym modelem w tej serii jest sterownik ADAM-5550KW, wyposażony od strony programowej w system operacyjny Windows CE 5.0 oraz wsparcie dla systemu MULTIPROG, a ze strony sprzętowej między innymi w kilka portów szeregowych, interfejs sieciowy, wyjście grafiki VGA oraz porty USB. Sterownik pozwala na wykorzystanie szerokiej gamy modułów I/O z serii ADAM-5000 oraz na integrację z innymi rozproszonymi modułami kontrolno-pomiarowymi wyposażonymi w obsługę protokołu Modbus (TCP/RTU).

Kategoria komunikatu:

Z życia firmy

Dodał:
Elmark Automatyka S.A.
urządzenia z xtech

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.

Czytaj także