Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Faulhaber robotic
Powrót do listy wiadomości Dodano: 2023-03-16  |  Ostatnia aktualizacja: 2023-03-16
ABB inwestuje w USA

ABB rozbudowuje swoją główną fabrykę robotów przemysłowych w USA, ponieważ tamtejsi klienci z branży motoryzacyjnej, opakowaniowej i maszynowej stają w obliczu zmieniającego się rynku pracy w związku z migracją produkcji.

Szwajcarska firma inżynierska wyda 20 milionów dolarów na zwiększenie mocy produkcyjnych w swoim zakładzie Auburn Hills w stanie Michigan, aby zaspokoić popyt pobudzony przez ogromny pakiet bodźców przemysłowych przygotowany przez administrację Joe Bidena. 

Stany Zjednoczone są trzecim co do wielkości światowym rynkiem robotyki, który według szacunków ABB i Międzynarodowej Federacji Robotyki (IFR) jest wart około 50 miliardów dolarów rocznie. W szeroko pojętym przemyśle amerykańskim oczekuje się szybkiego wzrostu, ponieważ amerykańskie firmy przenoszą produkcję, aby uniknąć zatorów logistycznych, które zablokowały łańcuchy dostaw od czasu globalnej pandemii.

- Po najbardziej intensywnych wstrząsach w branży, w tym pandemii COVID, niedoborze półprzewodników, a następnie wojnie na Ukrainie, wszystkie przedsiębiorstwa chcą stać się bardziej odporne - powiedział Sami Atiya, szef działu Robotyki i Automatyki Dyskretnej ABB.

Ankieta przeprowadzona przez ABB w zeszłym roku wykazała, że 70% przedsiębiorstw w Ameryce Północnej doświadczyło zakłóceń w łańcuchu dostaw w ciągu ostatniego roku. W rezultacie 37% firm chciało przenieść swoje przedsiębiorstwa z powrotem do Stanów Zjednoczonych, a 33% szukało sposobów przybliżenia produkcji do ich kraju. Napięty rynek pracy i rosnące płace zwiększają atrakcyjność robotów przemysłowych.

- W Stanach Zjednoczonych występuje ogromny niedobór wykwalifikowanej siły roboczej - powiedział Atiya - Wraz ze starzeniem się społeczeństwa ta przepaść się powiększa. Na dodatek roboty są obecnie łatwiejsze w użyciu niż niegdyś, co czyni je atrakcyjnymi dla mniejszych i średnich przedsiębiorstw.

IFR oczekuje, że liczba robotów przemysłowych instalowanych każdego roku w obu Amerykach będzie rosła średnio o 8% rocznie w ciągu najbliższych trzech lat - znacznie szybciej niż w Europie, która odnotuje wzrost na poziomie 1%. Chiny i Japonia, dwa największe rynki robotów, wzrosną natomiast o około 8%. Rynek amerykański jest szczególnie interesujący, ponieważ jest bardziej otwarty na zagraniczne firmy. Różni się to od azjatyckiego podejścia, w ramach którego czynione są starania związane z rozwojem własnych przedsiębiorstw.

- Potencjał wzrostu na rynku robotów przemysłowych jest ogromny - podsumował Atiya - Przewidujemy dwucyfrowy wzrost rynku amerykańskiego w ciągu najbliższych kilku lat i nie widzimy powodu, dla którego miałoby się to zmienić.

(rr)

Kategoria wiadomości:

Z życia branży

Źródło:
yahoo
urządzenia z xtech

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.

Komentarze (0)

Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość. Wystarczy, że skorzystasz z formularza poniżej.

Wystąpiły błędy. Prosimy poprawić formularz i spróbować ponownie.
Twój komentarz :

Czytaj także