Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Veichi
Powrót do listy wiadomości Dodano: 2023-10-26  |  Ostatnia aktualizacja: 2023-10-26
ABB łączy siły z Porsche
fot. pixabay
fot. pixabay

ABB Robotics i Porsche Consulting współpracują, aby pomóc w automatyzacji branży budowlanej. Według obu spółek kooperacja pomoże zaspokoić zapotrzebowanie na tańsze i zrównoważone budynki oraz zmniejszyć wpływ budownictwa na środowisko w obliczu powszechnych niedoborów i wykwalifikowanej siły roboczej.

W ramach współpracy obie organizacje będą prowadzić projekt pilotażowy mający na celu opracowanie innowacyjnych praktyk w zakresie produkcji domów modułowych.

- Branża budowlana stoi przed wieloma wyzwaniami - powiedział Eberhard Weiblen, prezes zarządu Porsche Consulting - Wysoce zautomatyzowane fabryki budynków mogą zapewnić wyższą jakość i tańsze mieszkania. Łącząc wiodące rozwiązania robotyczne ABB z wiedzą Porsche Consulting w zakresie planowania i prowadzenia najnowocześniejszych fabryk, chcemy pomóc w transformacji tej istotnej branży.

- Uważamy, że istnieje wyraźna szansa na przekształcenie sektora i sposobu budowania domów poprzez automatyzację procesu produkcji komponentów modułowych - dodał Marc Segura, prezes ABB Robotics - Zintensyfikowana, bardziej inteligentna automatyzacja jest odpowiedzią na powszechne niedobory siły roboczej, a nasza współpraca zwiększy produktywność, umożliwi większą personalizację oraz zapewni bardziej zrównoważone i wydajne praktyki budowlane.

Niedobory siły roboczej przyczyniają się do niedoboru mieszkań w wielu krajach. W USA wynosi on prawie cztery miliony domów, podczas gdy w Niemczech do 2030 roku wystąpią braki w 35 miastach.

Tradycyjny sektor budowlany ma trudności z zaspokojeniem popytu na nowe domy, natomiast efektywność środowiskowa i budynkowa muszą ulec poprawie wraz z przyjęciem bardziej zrównoważonych metod budownictwa, takich jak ograniczenie transportu surowców na place budowy i wyeliminowanie kosztów i skutków usuwania niepożądanych materiałów i odpadów. Szacuje się, że stanowią one około 25% materiałów transportowanych na budowy.

Konstrukcja modułowa może zmniejszyć straty materiału i czas poświęcony z powodu występowania niekorzystnych warunków pogodowych. Fabryki oferują bardziej bezpieczne i przyjazne środowisko pracy. Obecnie pracownicy budowlani statystycznie biorą na siebie 30% wszystkich obrażeń w miejscu pracy i są czterokrotnie bardziej narażeni na wypadki śmiertelne w porównaniu z innymi sektorami.

Branża budowlana pozostaje w tyle za innymi pod względem wdrażania technologii automatyzacji i robotyki. W globalnym badaniu przeprowadzonym na zlecenie ABB wśród 1900 firm budowlanych w Europie, USA i Chinach tylko 55% stwierdziło, że korzysta z robotów. Badanie wykazało jednak również, że 81% z nich planuje wprowadzenie lub zwiększenie wykorzystania robotyki i automatyzacji w nadchodzącej dekadzie.

- Rozumiemy znaczenie zrównoważonego budownictwa mieszkaniowego i wierzymy, że transfer technologii i wiedzy specjalistycznej do sektora budowlanego przyniesie mu pozytywny wpływ, jaki widzieliśmy w innych branżach - powiedział Weiblen.

- Wprowadzimy w życie nasz projekt i pokażemy w jaki sposób zrobotyzowana konstrukcja modułowa może pomóc we wsparciu zmian, których domaga się nasze społeczeństwo - dodał Segura - Wspólne podejście do zagadnienia pozwoli wynieść budownictwo modułowe na nowy poziom pod względem jakości, wydajności, designu i zrównoważonego rozwoju.

(rr)

Kategoria wiadomości:

Z życia branży

Źródło:
therobotreport
urządzenia z xtech

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.

Komentarze (0)

Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość. Wystarczy, że skorzystasz z formularza poniżej.

Wystąpiły błędy. Prosimy poprawić formularz i spróbować ponownie.
Twój komentarz :

Czytaj także