Powrót do listy wiadomości
Dodano: 2008-10-31 | Ostatnia aktualizacja: 2008-10-31
ABB-owski system monitoringu pomoże oczyścić powietrze w Chile

ABB-owski system monitoringu pomoże oczyścić powietrze w Chile
Rozwiązanie to jest istotnym krokiem w wysiłkach Polpaico zmierzających do zredukowania emisji gazów cieplarnianych w swojej cementowni Cerro Blanco w pobliżu Santiago. Pomaga ono wiodącemu chilijskiemu wytwórcy cementu w poprawie jakości powietrza w najbardziej zaludnionym regionie kraju.
Według Światowej Organizacji Zdrowia, jakość powietrza w Santiago znajduje się na jednym z najgorszych poziomów na świecie. Główną przyczyna takiego stanu jest fakt, że Santiago jest położone w obniżonej niecce między dwoma pasmami górskimi, co powoduje, że zanieczyszczone powietrze zostaje uwięzione nad miastem i nie pozwala na jego rozproszenie.
Poziomy PM10, ozonu i tlenku węgla są prawie dwukrotnie większe niż dopuszczalne normy. W pierwszym kroku, regionalny rząd ustalił ambitne cele redukcji emisji PM10 i tlenków azotu (NOx), o 50 procent do 2010 roku.
Założone cele redukcji emisji
Ponadto, firma Holcim, wiodący na świecie wytwórca cementu i spółka matka dla Polpaico, zainicjowała program redukcji emisji w swoich cementowniach na całym świecie. Program jest w szczególności skoncentrowany na ograniczeniu emisji NOx, dwutlenku siarki i pyłu o 20 procent do 2010 roku.
ABB-owskie rozwiązanie monitoringu emisji odgrywa kluczową rolę w umożliwieniu firmom Polpaico i Holcim osiągnięcia założonych celów.
ABB jest liderem rynkowym i technologicznym w systemach monitoringu gazów kominowych i pionierem technologii FTIR.
Rozwiązanie jest oparte na doskonałym ABB-owskim systemie ACF-NT służącym do monitoringu emisji, które wykonuje ciągłe ilościowe i selektywne pomiary wieloskładnikowych spalin w złożonych aplikacjach, takich jak niebezpieczne piece do spopielania odpadów, piece do cementu, elektrownie, a także piece do stali i aluminium.
Zaawansowane rozwiązanie
Firma Polpaico wybrała rozwiązanie ABB, ponieważ zostało ono zarekomendowane przez spółkę matkę Holcim i dlatego, że poprzednie rozwiązanie zaproponowane przez konkurencyjnego dostawcę nie było w stanie spełnić trudnych i zaawansowanych wymagań Polpaico.
System monitoringu emisji ACF-NT zintegrowany z ABB-owskim Rozszerzonym Systemem Sterowania 800xA, który Polpaico wybrało jako rozproszony system sterowania zakładem, umożliwia m.in. raportowanie istotnych danych dotyczących emisji do władz rządowych i firmy Holcim.
ABB-owski system ciągłego monitoringu emisji wykorzystuje wysoce precyzyjną i sprawdzoną technologię FTIR do wykrywania i pomiaru do 12 komponentów w najniższych stężeniach rzędu kilku ppm. Instalacja Polpaico jest jednym z ponad 500 rozwiązań spektrometru FTIR, które ABB zainstalowała u swoich klientów na całym świecie.
Santiago jest zbudowane w obniżonej niecce między dwoma pasmami górskimi, co powoduje, że zanieczyszczone powietrze zostaje uwięzione nad miastem i nie pozwala na jego rozproszenie. ABB-owskie rozwiązanie monitoringu emisji odgrywa kluczową rolę w umożliwieniu firmom Polpaico i Holcim osiągnięcia założonych celów.
Kategoria wiadomości:
Z życia branży
- Źródło:
- ABB

Komentarze (0)
Czytaj także
-
Automatyka budynkowa oraz SSWIN w jednym systemie. Jakie rozwiązania warto...
Różnorodność alarmów i rozwiązań inteligentnego budynku Wybór rozwiązań związanych z automatyką budynkową oraz SSWIN zależy przede wszystkim...
-
Kluczowa rola wycinarek laserowych w obróbce metali
Wycinarki laserowe zrewolucjonizowały przemysł obróbki metali, oferując niezwykłą precyzję i efektywność. Dowiedz się, dlaczego są one...
-
-
-
-