
Opierając się na swoich długoterminowych relacjach w wielu dyscyplinach, ABB i Politechnika Federalna w Zurychu (ETH Zurich) rozszerzyły swoje partnerstwo w zakresie badań dotyczących robotyki w ramach strategicznej inicjatywy ETH RobotX.
Uruchomiony w 2019 roku projekt RobotX ma na celu umieszczenie ETH Zurich w czołówce światowych instytucji badawczych zajmujących się robotyką. W jego ramach dział Robotyki i Automatyzacji Dyskretnej ABB będzie wspierać ambitną inicjatywę ETH, oferując technologiczne know-how, które pozwoli połączyć kompetencje w platformę, której celem będzie szkolenie nowych talentów i przyciąganie ekspertów z całego świata do rozwijania szeregu nowych technologii.
Sami Atiya, prezes ABB Robotics & Discrete Automation powiedział: - Cieszymy się, że możemy współpracować z ETH Zurich, ponieważ jest ono konsekwentnie zaliczane do najlepszych politechnik na całym świecie. Nasze partnerstwo rozszerza globalny ekosystem innowacji, wspierając zaangażowanie najzdolniejszych umysłów w rozwój robotyki i uwolnienie potencjału automatyzacji dla naszych klientów.
Profesor dr Joël Mesot z ETH Zurich dodał: - Ścisła współpraca między nami a partnerami branżowymi, w tym ABB Robotics, ma zasadnicze znaczenie dla ustanowienia Szwajcarii jako wiodącego ośrodka badawczego w dziedzinie robotyki. Dzięki RobotX umożliwiamy zarówno interdyscyplinarne badania na całym uniwersytecie, jednocześnie realizując nowe metody współpracy.
Partnerstwo pomiędzy ABB Robotics i ETH Zurich sięga 2014 roku. ABB przeznaczyło darowiznę w wysokości 2,7 miliona dolarów na wsparcie inicjatywy.
ABB dotychczas zrealizowało wspólnie z uniwersytetem badania w dziedzinie wytwarzania robotów dla architektury i budownictwa, pomagając w stworzeniu pierwszego na świecie laboratorium do współpracy w zakresie zrobotyzowanej produkcji cyfrowej w architekturze. Wraz z ETH Zurich, ABB jest również częścią projektu zapoczątkowanego przez firmę Schindler, jednego z wiodących dostawców wind i schodów ruchomych. Dotyczy on niezależnego zrobotyzowanego systemu wind, który pozwoli poprawić ich jakość i poprawi warunki pracy dla monterów.
(rr)
Kategoria wiadomości:
Z życia branży
- Źródło:
- roboticsandautomationnews

Komentarze (0)
Czytaj także
-
Od 6 do 17 cobotów w trzy lata. Automatyzacja się opłaca
Lipton Teas and Infusions podniósł wydajność paletyzacji w katowickim zakładzie dzięki wdrożeniu cobotów Universal Robots na końcówkach linii...
-
Kluczowa rola wycinarek laserowych w obróbce metali
Wycinarki laserowe zrewolucjonizowały przemysł obróbki metali, oferując niezwykłą precyzję i efektywność. Dowiedz się, dlaczego są one...
-
-
-
-
-
-