Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy wiadomości Dodano: 2024-09-25  |  Ostatnia aktualizacja: 2024-09-25
ABB zmienia rynek cobotów

Firma ABB Robotics opracowała technologię, która według spółki zapewnia robotom współpracującym GoFa ponad 10-krotnie lepszą dokładność pokonywanej trajektorii w porównaniu do innych robotów kolaboratywnych dostępnych na rynku.

Funkcja Ultra Accuracy zapewnia deklarowaną dokładność ścieżki 0,03 mm, wspierając dokładną produkcję w zadaniach, takich jak klejenie, uszczelnianie, spawanie laserowe, nakładanie warstw materiałów kompozytowych oraz precyzyjne cięcie laserowe. Może być również używana do dokładnego pozycjonowania warstw addytywnych w ramach druku 3D oraz do przeprowadzania precyzyjnej kontroli jakości. Została opracowana, aby sprostać wymaganiom aplikacji, w których precyzyjne pozycjonowanie ma kluczowe znaczenie dla utrzymania jakości produktu i wydajności operacyjnej.

Coboty wyposażone w tę funkcję łączą precyzję z szybkością i pełnym zakresem ruchu. W przeciwieństwie do konwencjonalnych systemów bramowych 2D stosowanych w produkcji elektroniki coboty oferują pełny ruch 6D w całej przestrzeni roboczej. To wszystko bez konieczności dodatkowej kalibracji i przy zapewnieniu elastyczności i mobilności dla obsługi szerokiego zakresu zadań.

- W miarę tego jak branże poszukują sposobów na automatyzację, aby poprawić jakość produktów i osiągnąć ściślejsze tolerancje, rośnie zapotrzebowanie na roboty, które mogą wykonywać zadania z wyjątkową precyzją - wyjaśnił globalny dyrektor ds. robotów współpracujących w ABB Robotics, Andrea Cassoni - Łącząc ultradokładną wydajność ścieżki z prostotą, bezpieczeństwem i elastycznością GoFa, nowa funkcja Ultra Accuracy otwiera szeroki zakres możliwości wykorzystania cobotów w sektorach, takich jak elektronika, motoryzacja, lotnictwo oraz obróbka metali.

Kompaktowe i przenośne coboty można łatwo zintegrować z liniami produkcyjnymi bez konieczności kosztownej personalizacji, zapewniając przewagę nad systemami bramowymi. Połączenie nowej funkcji z oprogramowaniem RobotStudio umożliwia programowanie aplikacji w trybie offline z deklarowanym 99-procentowym dopasowaniem symulacji do rzeczywistości, eliminując potrzebę poprawek i gwarantując precyzyjną i wydajną implementację.

(rr)

 

Kategoria wiadomości:

Z życia branży

Źródło:
drivesncontrols
urządzenia z xtech

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.

Komentarze (0)

Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość. Wystarczy, że skorzystasz z formularza poniżej.

Wystąpiły błędy. Prosimy poprawić formularz i spróbować ponownie.
Twój komentarz :

Czytaj także