Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy wiadomości Dodano: 2021-11-23  |  Ostatnia aktualizacja: 2021-11-23
Alphabet sprząta w biurach
fot. pixabay
fot. pixabay

Firma Alhpabet ogłosiła, że w ramach projektu Everyday Robots Project przeniosła niektóre prototypowe maszyny z laboratorium do kampusów Google Bay Area, aby wykorzystać je do realizacji codziennych zadań.

- Obecnie dysponujemy flotą ponad 100 prototypów robotów, które w sposób autonomiczny wykonują szereg przydatnych zadań w naszych biurach - poinformował dyrektor ds. robotyzacji w Everyday Robot, Hans Peter Brøndmo - To samo urządzenie, które sortuje śmieci może być wyposażone w ścierkę do wycierania stołów i używać tego samego chwytaka, który chwyta kubki, do otwierania drzwi.

Roboty, o których mowa to zasadniczo manipulatory zamontowane na platformach jezdnych wyposażone w uniwersalne chwytaki. Na szczycie konstrukcji znajdują się moduły z kamerami i czujnikami dedykowanymi do widzenia maszynowego oraz LiDAR.

Obecnie technologia robotyzacji zaszła tak daleko, że inżynieria wyspecjalizowała się w budowaniu maszyn, które mogą wykonywać powtarzające się prace w fabrykach. Alphabet postanowił natomiast nakłonić maszyny do wykonywania potencjalnie prostszych czynności z życia codziennego, których poziom skomplikowania może jednak zaskakiwać.

(rr)

Kategoria wiadomości:

Nowinki techniczne

Źródło:
theverge
urządzenia z xtech

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.

Komentarze (0)

Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość. Wystarczy, że skorzystasz z formularza poniżej.

Wystąpiły błędy. Prosimy poprawić formularz i spróbować ponownie.
Twój komentarz :

Czytaj także