Powrót do listy wiadomości
Dodano: 2011-03-28 | Ostatnia aktualizacja: 2011-03-28
ASTOR na rynku MES - Nagroda Frost & Sullivan i umocnienie pozycji

ASTOR na rynku MES - Nagroda Frost & Sullivan i umocnienie pozycji
Tytuł jest wynikiem profesjonalnego studium badawczego przeprowadzonego metodą 360 stopni (oceniającą wszystkich liczących się na rynku dostawców systemów MES z wielu różnych perspektyw). Badanie uwzględnia m.in. pozycję konkurencyjną, strukturę klientów, stosowane technologie, jakość zarządzania i wiele innych. W efekcie powstaje raport z analizy każdej z firm, pod kątem najlepszych praktyk stosowanych w danej branży.
Nagroda Frost & Sullivan za przywództwo we wzroście udziałów w rynku jest przyznawana corocznie w poszczególnych kategoriach tym firmom, które w swojej branży uzyskały najszybszy wzrost udziałów w rynku.
Firma ASTOR w ciągu ostatnich lat dynamicznie rozwijała sprzedaż systemów MES, uzyskując udział w polskim rynku MES na poziomie 35%.
„Dynamiczny wzrost sprzedaży i jednoczesne zwiększenie udziału w rynku w segmencie systemów klasy MES to zasługa zarówno zaawansowanych rozwiązań informatycznych firmy Wonderware, jak i usług doradczych, szkoleń oraz wsparcia technicznego i doświadczonych partnerów wdrożeniowych naszej firmy.” - komentuje Jarosław Gracel, Wonderware MES Product Manager w firmie ASTOR.
Analitycy Frost & Sullivan wśród głównych czynników sukcesu wskazują również na:
• spełnienie zróżnicowanych potrzeb wielu branż przemysłu,
• wysoce konkurencyjną strategię sprzedaży i marketingu,
• zaawansowane wsparcie techniczne udzielane klientom,
• sieć certyfikowanych partnerów.
ASTOR promuje w polskim przemyśle systemy MES marki Wonderware zapewniające integrację z pochodzącymi od różnych dostawców, już działającymi w zakładach produkcyjnych, systemami automatyki. Architektura systemu oparta jest na technologii ArchestrA, która umożliwia zintegrowanie z warstwą systemów biznesowych (ERP, MRP, SCM, itp.).
Jednocześnie firma ASTOR podaje wyniki jakie zanotowała w segmencie systemów zarządzania produkcją klasy MES w 2010 roku - 130% wzrost sprzedaży w stosunku do roku 2009.
Warto wspomnieć o liczbie nowych klientów decydujących się na wdrożenie technologii Wonderware MES (Manufacturing Execution Systems) - w 2010 roku było to 27 firm.
Funkcjonalności systemu MES, najczęściej wybierane przez klientów, to:
• zarządzanie wydajnością i analiza efektywności produkcji – OEE (60% inwestycji),
• zarządzanie i śledzenie produkcji w toku (40% inwestycji)
• traceability (30% inwestycji).
Większość z przedsiębiorstw dostrzega też potrzebę integracji systemu klasy MES
z systemem ERP.
„To, co przekonuje zarządy firm do inwestycji w te rozwiązania, to przede wszystkim bardzo dobra rentowność takich projektów. Średni okres zwrotu z inwestycji w rozwiązanie klasy MES od firmy ASTOR, liczony na bazie analizy około 50 inwestycji, wynosi 10 miesięcy. W połączeniu z otwartą dla użytkowników technologią, polskim interfejsem, dostępnością szkoleń technicznych i biznesowych oraz siecią partnerów wdrożeniowych, daje inwestorowi pełne bezpieczeństwo i pewność, że założone cele biznesowe zostaną osiągnięte. Co więcej, stabilność dostawcy i rozwój oprogramowania zgodnie z najnowszymi trendami rynkowymi, gwarantuje, że system będzie mógł być ciągle rozwijany” – komentuje Jarosław Gracel, Wonderware MES Product Manager w firmie ASTOR.
(xt)
Kategoria wiadomości:
Z życia branży
- Źródło:
- Astor

Komentarze (0)
Czytaj także
-
Kluczowa rola wycinarek laserowych w obróbce metali
Wycinarki laserowe zrewolucjonizowały przemysł obróbki metali, oferując niezwykłą precyzję i efektywność. Dowiedz się, dlaczego są one...
-
Automatyka na produkcji – znaczenie wskaźnika OEE i rola systemów MES
Automatyzacja produkcji to obecnie standard w zakładach przemysłowych, które chcą zwiększyć swoją wydajność i ograniczyć koszty. Jednym z...
-
-