Zastosowanie haftu komputerowego w krawiectwie pozwala na znaczne przyspieszenie czasu znakowania wyrobów odzieżowych i tekstylnych oraz gwarantuje powtarzalność efektów. Sprawdź, na czym polega ta metoda i jak się przygotować do wdrożenia jej w zakładzie krawieckim!
Zastosowanie haftu komputerowego w krawiectwie
Haft komputerowy najczęściej jest wykorzystywany do znakowania odzieży takich jak T-shirty, bluzy i czapki. Stosuje się go także do wykonywania zdobień na tekstyliach (obrusach, kocach itd.). Zwykle są to personalizowane przedmioty codziennego użytku.
Znakowanie odzieży jest najczęściej zamawiane przez firmy, hotele, restauracje, szkoły, drużyny sportowe, organizatorów kolonii i obozów itd. Włączenie haftu komputerowego do oferty zakładu krawieckiego to świetny sposób na poszerzenie oferty i automatyzację pracy. Przekłada się na nowe kontrakty i szybką realizację zleceń.
Zalety wykorzystania haftu komputerowego
Zdobienia wykonane przy pomocy haftu komputerowego są wyjątkowo trwałe. Odzież i tekstylia można bez obaw prać w wodzie z dodatkiem detergentów i prasować. Nici stosowane do znakowania materiału są odporne na wysokie temperatury. Dekoracja nie niszczy się pod wpływem promieniowania UV i nie jest podatna na uszkodzenia mechaniczne. Wyhaftowany wzór nie płowieje, ponieważ barwniki nici użyte do haftu komputerowego są wyjątkowo trwałe.
Precyzyjny sposób wykonania zapewnia dużą dokładność i czytelność znaczeń, dlatego technika ta doskonale nadaje się do wykonywania personalizacji z grafiką, logo, napisem itd. Co więcej, maszyna hafciarska umożliwia haftowanie wieloma nićmi na raz, co przekłada się na krótki czas powstawania dekoracji.
Automatyzacja haftu – niezbędne sprzęty i akcesoria
Jeśli zdecydujesz się na powiększenie swojej oferty o haft komputerowy, musisz odpowiednio wyposażyć swój zakład krawiecki. Aby móc świadczyć takie usługi, będziesz potrzebować odpowiednich nici i urządzeń.
Maszyna hafciarska i program do haftu
Przede wszystkim potrzebna jest maszyna hafciarska. Niezbędnym wyposażeniem zakładu krawieckiego świadczącego usługi haftu komputerowego jest oczywiście komputer, za pomocą którego operator steruje maszyną. Konieczna jest też instalacja programu służącego do tworzenia projektu znakowania. Wzór przesyłany jest do maszyny w celu naniesienia go na materiał.
Nici krawieckie odpowiednie do haftu komputerowego
Nici do haftu komputerowego możesz zamówić bezpośrednio u producenta lub u sprzedawcy. Przykładem takiego przedsiębiorstwa jest dystrybutor nici Madeira, który ma w swojej ofercie wysokiej jakości nici poliestrowe pochodzące z recyklingu. Doskonale nadają się one do haftu komputerowego, są odporne na pranie, prasowanie i czyszczenie przy użyciu detergentów na bazie chloru. Produkowane przez firmę Madeira nici do haftu wyróżnia wysoka jakość i bogata paleta kolorów.
Wykorzystaj haft komputerowy do automatyzacji procesu zdobienia tkanin. Potrzebujesz komputera, maszyny hafciarskiej i odpowiednich nici, by móc tworzyć ciekawe projekty i świadczyć nowe usługi dla swoich klientów!
Kategoria komunikatu:
Inne
- Źródło:
- yore.pl
Czytaj także
-
Jak zautomatyzować każdy proces przemysłowy?
Automatyzacja procesów jest kluczem do obniżania kosztów produkcji. Nie zawsze jest to proste, bo na proces przemysłowy składa się wiele...
-
Kluczowa rola wycinarek laserowych w obróbce metali
Wycinarki laserowe zrewolucjonizowały przemysł obróbki metali, oferując niezwykłą precyzję i efektywność. Dowiedz się, dlaczego są one...