
Według niedawno przeprowadzonego badania rynku wykonanego przez ARC Advisory Group, wzrost rynku bezpieczeństwa maszynowego przeciwstawił się globalnemu spowolnieniu, notując w ubiegłym roku dwucyfrowy wzrost.
Nowo stawiane linie produkcyjne oraz zwiększenie wymagań dotyczących bezpieczeństwa na wielu rynkach sprzyja rozwojowi tego sektora. Rosnąca liczba dostawców oferujących podzespoły spełniające wyśrubowane normy, jak i samo bezpieczeństwo stają się siłą napędową we wszystkich branżach i sektorach.
Rynek rozwija się już poza obszary automatyki dyskretnej. Dostawcy wskazują na szczególne zainteresowanie w branży energetycznej. Ciekawie również wygląda sytuacja w Azji, gdzie tamtejsze rynki powoli zaczynają nasiąkać tematyką Machine Safety, śledząc zachowania na rynku europejskim i starając na nim zaoferować swoje produkty.
Wśród światowych producentów zauważalna jest tendencja do integracji większej ilości technologii bezpieczeństwa w krytycznych podzespołach, takich jak blokady i przekaźniki bezpieczeństwa. Klientów zachęca również coraz częstsze stosowanie inteligencji maszynowej w aparaturze łączeniowej.
Jak podkreśla ARC, producenci zauważyli również potrzebę certyfikacji swoich urządzeń w zgodzie z normą EN ISO 13849. Jest to jednak dość trudne, czemu zaradzić ma idea połączenia ze sobą norm ISO 13849 z EN 62061 w normę ISO 17305. Pozwoli do na skuteczniejsze i łatwiejsze wprowadzanie zgodnych z nią aparatów na rynek.
(rr)
Kategoria wiadomości:
Raporty rynkowe
- Źródło:
- pacetoday

Komentarze (0)
Czytaj także
-
Jak podłączyć przycisk E-STOP? Odcinek 1
Podczas kursu dowiesz się m.in.: gdzie wykorzystuje się przyciski E-STOP, jak podłączyć tego typu przycisk, jak działa przykładowy...
-
Kluczowa rola wycinarek laserowych w obróbce metali
Wycinarki laserowe zrewolucjonizowały przemysł obróbki metali, oferując niezwykłą precyzję i efektywność. Dowiedz się, dlaczego są one...
-
-
-
-
-
-