empty
Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy wiadomości Dodano: 2024-07-09  |  Ostatnia aktualizacja: 2024-07-09
Błędy oprogramowania powodem postojów

Według nowego badania przeprowadzonego przez amerykańską firmę Copia Automation błędy w kodzie programów przemysłowych powodują przestoje w produkcji, które trwają średnio 30 godzin i kosztują 126 milionów dolarów.

Z raportu wynika, że połowa wszystkich przestojów jest spowodowana zmianami w kodzie, jego zawiłością, brakiem wglądu i problemami ze sterownikami PLC.

Ankieta przeprowadzona wśród 200 menedżerów - głównie z branży technologicznej, elektroniki, półprzewodników, handlu detalicznego i motoryzacji - pokazuje, że najczęstszymi przyczynami nieplanowanych przestojów są naruszenia cyberbezpieczeństwa (47%), a w dalszej kolejności awarie sprzętu (45%), kodowanie/problemy z oprogramowaniem (41%), błędy ludzkie (32%) i katastrofy ekologiczne (25%).

Raport na temat stanu rozwoju technologii przemysłowych na rok 2024 podkreśla istotne luki w zabezpieczeniach sprzętu i oprogramowania technologii operacyjnej, które są wykorzystywane do sterowania urządzeniami przemysłowymi. Jedną z możliwych przyczyn są doraźne wdrażane poprawki w programach przemysłowych - 79% respondentów twierdzi, że takie poprawki są powszechne.

Chociaż mogą one tymczasowo przywrócić działanie systemu, często narażają organizacje na dalsze naruszenia, ponieważ zmiany nie są śledzone w sposób systematyczny. Według analityków utrudnia lub uniemożliwia to niezawodne aktualizowanie aktualizacji zabezpieczeń. Kaskadowy efekt niemonitorowanych zmian może być znaczący.

- Koszt przestojów minimalizuje lub eliminuje margines między rentownością a wykazywaniem strat - powiedział współzałożyciel i dyrektor generalny Copia Automation, Adam Gluck - Z racji tego, iż błędy w kodowaniu i naruszenia bezpieczeństwa cybernetycznego są głównymi przyczynami przestojów, producenci muszą podjąć wszelkie środki techniczne, aby chronić swoje zyski i zapewnić ciągłość działania ze zwiększoną produktywnością.

Ankietowani twierdzą, że spędzają około 10 razy dłużej (45 godzin miesięcznie) na debugowaniu kodu niż na jego przeglądaniu, przy czym liczba ta wzrasta do 20 razy (77 godzin miesięcznie) w sektorach handlu detalicznego i transportu materiałów. Przestoje spowodowane zmianami w kodzie są dłuższe w przypadku firm z większą liczbą zakładów.

Copia Automation sugeruje, że jedną z odpowiedzi na te problemy jest zastosowanie zasad i praktyk IT DevOps, takich jak widoczność, automatyzacja, walidacja i kontrola jakości w środowiskach OT. Analitycy podkreślają, że chociaż 97% respondentów w ankiecie jest świadomych przemysłowego DevOps i uznaje jego potencjalne korzyści, 44% jako główne wyzwanie w przyjęciu wymieniło inne priorytety, a następnie brak zainteresowania ze strony kierownictwa - 39%.

(rr)

 

Kategoria wiadomości:

Nowinki techniczne

Źródło:
drivesncontrols
urządzenia z xtech

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.

Komentarze (0)

Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość. Wystarczy, że skorzystasz z formularza poniżej.

Wystąpiły błędy. Prosimy poprawić formularz i spróbować ponownie.
Twój komentarz :

Czytaj także