Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy komunikatów Dodano: 2018-08-13  |  Ostatnia aktualizacja: 2018-08-16
Certyfikat BACnet dla oprogramowania zenon firmy COPA-DATA
Ilustracja nadesłana (COPA-DATA Polska)
Ilustracja nadesłana (COPA-DATA Polska)

Organizacja BACnet Testing Laboratories (w skrócie BTL) potwierdziła, że oprogramowanie do automatyzacji procesów, zenon firmy COPA-DATA spełnia kryteria standardu BACnet. Dołączenie do międzynarodowej listy produktów spełniających wymagania standardu oraz uzyskanie certyfikatu BTL potwierdza niezawodność komunikacji między oprogramowaniem zenon a innymi systemami i urządzeniami wykorzystywanymi w automatyzacji budynków.

Każdy budynek jest wyposażony w technologie spełniające szereg funkcji: od układów ogrzewania, klimatyzacji, wentylacji i sanitarnych, aż po zarządzanie oświetleniem, monitoring wind, dystrybucję energii i kontrolę dostępu. Aby poszczególne technologie mogły wymieniać między sobą dane, muszą komunikować się w tym samym języku. Międzynarodowy protokół komunikacyjny BACnet używany jest głównie w sieciach służących do automatyzacji budynków. Około 10 lat temu firma COPA-DATA opracowała natywny sterownik BACnetNG w celu zagwarantowania niezawodnej i elastycznej komunikacji w ramach projektów zenon w obszarze automatyzacji budynków.

Markus Wintersteller, Technical Product Manager w firmie COPA-DATA, wyjaśnia: „Nasz sterownik zenon BACnet umożliwiał bezproblemową komunikację, chociaż nie odpowiadał żadnym opisom profili dotyczących standardu BACnet. Protokół BACnet zyskuje na znaczeniu wraz z rozwojem trendów dotyczących nowoczesnych kompleksów budowlanych i coraz większą popularnością inteligentnych budynków. Certyfikacja oprogramowania zenon w zakresie łączności z wykorzystaniem protokołu BACnet ma zasadniczy wpływ na naszą niezależność w obszarze automatyki budynkowej".

Komunikowanie się w języku inteligentnych budynków

Dołączenie do międzynarodowej listy BTL potwierdza, że oprogramowanie zenon 8.00 spełnia wymogi profilu BACnet Operator Workstation Profile (w skrócie profil B-OWS) wchodzące w skład normy ANSI (American National Standards Institute)/ASHRAE (American Society of Heating, Refrigerating and Air-Conditioning Engineers) 135-2012. Aby sprostać wymogom jednego z trzech profili interfejsów użytkownika, produkty muszą spełniać określone kryteria, takie jak na przykład: możliwość ustawienia wartości. Na podstawie profilu, osoby obsługujące mogą lepiej sklasyfikować możliwości systemu lub urządzenia w środowisku BACnet.

Lewis Williams, Technical Consultant w firmie COPA-DATA, dodaje: „Oprogramowanie zenon dokładnie sprawdzono wykorzystując struktury testowe BACnet zaprojektowane przez niezależny niemiecki organ kontrolny MBS GmbH. Podczas prowadzenia testów okazało się, że standardowe funkcje oprogramowania zenon, takie jak modelowanie urządzeń, przyczyniły się do przyspieszenia i szybszego zakończenia procesu. Pragniemy zapewnić klientom największy stopień elastyczności i niezawodności realizowanych przez nich projektów. Dlatego też już na wczesnym etapie opracowaliśmy własny stos BACnet. Cieszy nas, że wspomniane niezależne laboratorium nagrodziło nasze wysiłki w swoim.

(gz)

Kategoria komunikatu:

Z życia firmy

Źródło:
COPA-DATA Polska Sp. z o.o.
urządzenia z xtech

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.

Czytaj także