
Chiny wyprzedziły Niemcy i stały się trzecim co do wielkości użytkownikiem robotów przemysłowych na świecie z 470 robotami na 10 000 pracowników produkcyjnych w porównaniu z 429 robotami przypadającymi na taką samą ilość zatrudnionych w Niemczech. Korea Południowa pozostaje na pierwszym miejscu z 1012 robotami, Singapur jest drugi z 770, a Japonia piąta z 419.
Chiny weszły do pierwszej dziesiątki na świecie dopiero w 2019 roku i podwoiły gęstość robotyzacji w ciągu czterech lat. Wielka Brytania pozostaje poza pierwszą dwudziestką, pomimo 51-procentowego wzrostu wykorzystania robotów przemysłowych w zeszłym roku.
Liczby pochodzą z raportu World Robotics 2024 opracowanego przez Międzynarodową Federację Robotyki, który ujawniła również, że średnia gęstość robotyzacji na świecie w 2023 roku wyniosła 162 na 10 000 pracowników - poziom ponad dwukrotnie wyższy niż zaledwie siedem lat temu.
- Gęstość robotyzacji służy za barometr stopnia wdrożenia automatyzacji w przemyśle wytwórczym na całym świecie - powiedział prezes IFR, Takayuki Ito.
W ubiegłym roku w Unii Europejskiej średnia gęstość wyniosła 219 robotów na 10 000 pracowników, co stanowiło wzrost na poziomie 5,2% rok do roku. Wskaźnik ten w Ameryce Północnej wyniósł 197, natomiast w Azji 182 roboty na 10 000 pracowników.
(rr)
Kategoria wiadomości:
Raporty rynkowe
- Źródło:
- drivesncontrols

Komentarze (0)
Czytaj także
-
Robotyzacja spawania – roboty współpracujące
Z „Barometru zawodów" za 2022 rok, badania przeprowadzanego na zlecenie Ministerstwa Rozwoju, Pracy i Technologii wynika, że spawacze znajdują się...
-
Kluczowa rola wycinarek laserowych w obróbce metali
Wycinarki laserowe zrewolucjonizowały przemysł obróbki metali, oferując niezwykłą precyzję i efektywność. Dowiedz się, dlaczego są one...
-
-
-
-
-