Powrót do listy wiadomości
Dodano: 2006-07-13 | Ostatnia aktualizacja: 2006-07-13
Ciekłe kryształy lekarstwem na małą moc baterii?

Ciekłe kryształy lekarstwem na małą moc baterii?
Firma opracowała tzw. technologię szablonowania, dzięki której wytwarzane są substancje nanoporowate, z których budowane są katody baterii, o znacznie szybszych czasach reakcji od obecnie znanych.
Chris Wright z Nanotecture wyjaśnił, że w ich technologii stosuje się ciekłe kryształy jako szablony. Te samoorganizujące się w nanoskali związki pozwalają na budowę specjalnego materiału wokół nich, który pozwala na relatywnie szybką dyfuzję elektrolitu w baterii. Wright twierdzi, że technika ta mogłaby rozwiązać problem małej mocy baterii poprzez poprawienie kinetyki chemicznej reakcji zachodzących w elektrodach.
Zjawisko zwiększenia szybkości dyfuzji elektrolitu zachodzi dzięki wykorzystaniu specjalnie zaprojektowanej struktury pakietów ciekłych kryształów.
Obecnie badania nad nową technologią nadal trwają, początkowo naukowcy chcą wykorzystać ich wynalazek w tze. superkondensatorach. Kolejnym etapem będzie przeniesienie technologii do zastosowań przy zwykłych bateriach wysokoenergetycznych.
(lz)
Kategoria wiadomości:
Z życia branży
- Źródło:
- The Engineer

Komentarze (0)
Czytaj także
-
Obróbka elektroerozyjna EDM i WEDM na przykładzie Sacher-cnc.pl
Obróbka materiałów, w tym przede wszystkim metali, odbywa się poprzez skrawanie. Zdarza się jednak, że jest to metoda nieefektywna,...
-
Kluczowa rola wycinarek laserowych w obróbce metali
Wycinarki laserowe zrewolucjonizowały przemysł obróbki metali, oferując niezwykłą precyzję i efektywność. Dowiedz się, dlaczego są one...
-
-
-
-
-
-