Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Veichi
Powrót do listy komunikatów INFORMACJA ARCHIWALNA
Ostatnia aktualizacja: 2013-10-31
COPA-DATA wprowadza na rynek nową wersję oprogramowania do raportowania - zenon Analyzer

COPA-DATA wprowadza na rynek nową wersję oprogramowania do raportowania - zenon Analyzer 2.10.

Oprogramowanie umożliwia analizę bieżących i historycznych danych dotyczący produkcji i zużycia energii, a wyniki przedstawia czytelnie w postaci raportów graficznych. zenon Analyzer 2.10 zapewnia łatwą integrację, większą elastyczność oraz całkowitą zgodność z wytycznymi normy ISO 50001.

W najnowszej wersji programu zenon Analyzer, położono nacisk na dwa zagadnienia, które są niezwykle korzystne dla klienta. Są to: łatwiejsza integracja z istniejącymi i pracującymi w zakładzie rozwiązaniami automatyki i infrastruktury IT oraz możliwość monitorowania zużycia energii według międzynarodowej normy ISO 50001, a tym samym zarządzanie danymi energetycznymi.

Łatwa integracja z istniejącą infrastrukturą

Klienci mogą używać zenon Analyzer albo jako niezależną i swobodnie konfigurowalną aplikację, albo jako jeden z modułów oprogramowania HMI/SCADA - zenon firmy COPA-DATA. W obydwu przypadkach można go w prosty sposób zintegrować z zainstalowanymi już w zakładzie systemami. Nie trzeba dokonywać zmian ani modyfikacji w pracujących maszynach ani sprzęcie. Tą możliwość wszechstronnej integracji zawdzięczamy nowej funkcji „archive emulation". W ten sposób powstają niezależne od aplikacji SCADA archiwa zenon Analyzer, które w najdogodniejszy sposób dostarczają dane do oprogramowania raportującego, które następnie są wykorzystywane do różnego rodzaju analiz. Dzięki temu zwiększa się szybkość przetwarzania i skraca czas generowania raportów. Nowa funkcja zapewnia dodatkową korzyść w procesach prowadzonych zgodnie z procedurami walidacji, które są wymagane w różnych branżach, głównie w przemyśle farmaceutycznym. Pozwala ona bowiem na uniknięcie kosztów związanych z integracją systemu, ponieważ pracujących w zakładzie systemów SCADA nie trzeba dodatkowo dostosowywać do tego by współpracowały z analizami tworzonymi przez zenon Analyzer.

zenon Analyzer jako System Zarządzania Danymi Energetycznymi (Energy Data Management System)

Nowy zenon Analyzer 2.10 posiada szereg nowych, ulepszonych szablonów do tworzenia raportów. Na przykład dotychczasowa biblioteka raportów została zaktualizowana o nowe szablony obsługujące zarządzanie energią zgodnie z ISO 50001 z uwzględnieniem wytycznych określonych w normie. Obejmują one zakres od trendów i trendów względnych, przez podział kosztów aż po agregację archiwów. Uwzględniono również istotne wskaźniki wydajności energetycznej (EnPIs), które pomagają w sporządzaniu raportów energetycznych, niezbędnych do celów certyfikacji ISO 50001. Dodatkowo, COPA-DATA oferuje demo projektu, które zawiera najważniejsze wytyczne dotyczące normy ISO 50001. Projekt ten jest doskonałym narzędziem dla klientów i partnerów,którzy chcą racjonalnie zarządzać energią oraz wdrożyć normę ISO 50001.

Większa elastyczność, większa personalizacja

W nowej wersji 2.10, zenon Analyzer umożliwia również analizy z użyciem niestandardowych formuł. Dzięki temu w razie potrzeby można dodać swoje formuły za pomocą funkcji: ,,przeciągnij i upuść'' z listy zdefiniowanych: utworzonych bloków formuł, zmiennych i parametrów (np. 1000 napełnień) i dostosować je do własnych wymagań. Nowo utworzone formuły lub ich poszczególne części można zapisywać i używać
ponownie. Można także samemu zdecydować, które parametry będą wyświetlane w raporcie, a tym samym dopasować tworzoną analizę do własnych potrzeb.

Kolejną innowacją jest: „Manual Data Editor". To narzędzie, które umożliwia proste zarządzanie cenami i normami, które są przypisane różnym zmiennym w systemie. Zmienne przypisane do tej samej ceny lub wielkości (np. wszystkie zmienne przypisane do jednostki kilowatogodziny) są automatycznie zestawiane i prezentowane. Użytkownik ma więc do dyspozycji przyjazne, elastyczne zarządzanie cenami energii lub wykresami interesujących go wielkości. Funkcja ta odgrywa ważną rolę szczególnie w przypadku energii wiatrowej i wypełnia kolejny ważny wymóg wydajnego zarządzania energią.

"Podczas opracowywania nowej wersji zenon Analyzer szczególnie istotne było dla nas wdrożenie funkcji, które pomagają realizować tematy dotyczące zarządzania energią, ergonomii, wydajności oraz sprawić aby proces integracji systemu zenon Analyzer z innymi systemami pracującymi w zakładach był dostosowany do specyficznych wymagań klientów. Teraz dostępnych jest ponad 70 szablonów raportów oraz możliwość niestandardowej konfiguracji. W zenon Analyzer 2.10 użytkownicy wyposażeni są w szereg opcji raportowania, które nigdy wcześniej nie były oferowane, " komentuje Thomas Lehrer, Menadżer Produktu zenon Analyzer w COPA-DATA .

zenon Analyzer 2.10 – korzyści dla użytkownika:
• Łatwa integracja z istniejącymi w zakładzie systemami
• Kompleksowe wsparcie zarządzania energią zgodnie z ISO 50001
• Jeszcze większa użyteczność i wydajność
• Ergonomiczny interfejs i standardowy design do wszystkich szablonów raportów
• Udoskonalone zenon Analyzer Management Studio (ZAMS) do centralnej konfiguracji platformy
• Nowa funkcja „archive emulation": wewnętrzne archiwa zenon Analyzer zapewniają szybie przetwarzanie danych i generowanie raportów
• Nowe kreatory
• Możliwa współpraca z Internet Explorer 10, Windows 8 i Windows Server 2012
• Wiele nowych szablonów raportów do tworzenia:
- Analizy alarmów
- Analizy z użyciem własnych formuł
- Analizy danych historyczne
- Rozszerzonej analizy danych historycznych
- ISO 50001
- Analizy stanu maszyn produkcyjnych
- Analizy OEE
- Analizy stopnia realizacji założonych celów i stanu faktycznego produkcji
- Hydroelectric Power Plant Analysis

Więcej informacji o nowej wersji oprogramowania raportującego COPA-DATA, zenon Analyzer 2.10 , można znaleźć na stronie: www.copadata.com/zenon-Analyzer.

Kategoria komunikatu:

Nowinki techniczne

Dodał:
COPA-DATA Polska Sp. z o.o.
urządzenia z xtech

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.

Czytaj także