Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy wiadomości Dodano: 2011-06-30  |  Ostatnia aktualizacja: 2011-06-30
Czujniki na straży zbiorów
Czujniki  na straży zbiorów
Czujniki na straży zbiorów
Rolnicy testują obecnie nową technologię sensoryczną, która pozwoli im lepiej chronić uprawy pestycydami zanim zostaną one zaatakowane przez patogeny.

Nowy system składa się z sieciowego oprogramowania, które rejestruje w czasie rzeczywistym dane geograficzne dotyczące warunków pogodowych, a także odnotowuje przypadki infekcji.

Następnie w oparciu o modele matematyczne przewiduje jakie jest prawdopodobieństwo występowania określonego patogenu w sąsiedztwie pola konkretnego rolnika.

Następnie rolnik przy pomocy prostego zestawu testowego może potwierdzić czy patogen faktycznie jest obecny i czy konieczne jest zastosowanie pestycydu.

Kierowane przez profesora Roya Kennedyego z Worcester University badania finansowane były przez Department of Environment, Farming and Rural Affairs (DEFRA).

„Urządzenie jest bardzo podobne do testu ciążowego z tą różnicą, że nastawione jest na wykrywanie niebezpiecznych patogenów.” – stwierdził Kennedy. „Można umieścić urządzenie testowe w cyfrowym czytniku i odczytać wynik w relacji do krzywej kalibracji, która podpowie ile rozmnóżek jest w powietrzu.” – dodał.

Według Kennedyego, wczesne ostrzeganie przed infekcjami oznacza, że rolnicy nie będą już musieli trwonić czasu i pieniędzy na profilaktyczne opryskiwanie upraw.

„Dysponujemy kilkoma takimi urządzeniami, każdym nastawionym na inne patogeny atakujące zbiory. Naszym celem jest wykrycie ich w powietrzu zanim zaatakują zbiory.” – stwierdził Kennedy.

System jest obecnie testowany przez rolników w Lincolnshire i Lancashire w Wielkiej Brytanii.

(lk)

Kategoria wiadomości:

Z życia branży

Źródło:
The Engineer
urządzenia z xtech

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.

Komentarze (0)

Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość. Wystarczy, że skorzystasz z formularza poniżej.

Wystąpiły błędy. Prosimy poprawić formularz i spróbować ponownie.
Twój komentarz :

Czytaj także