Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy wiadomości Dodano: 2020-03-22   |  Ostatnia aktualizacja: 2020-03-22
DARPA chce naprawiać satelity
fot. pixabay
fot. pixabay

Agencja DARPA ujawniła partnera, który będzie z nią współpracował przy budowie zaawansowanych robotów funkcyjnych do wykorzystania w przestrzeni kosmicznej.

Projekt ma na celu rozmieszczenie tego typu maszyn na orbicie, aby umożliwić im naprawę i modernizację satelitów amerykańskich, które już tam się znajdują. Prace są wykonywane w ramach programu DARPA Robotic Servicing of Geosynchronous Satellites (RSGS).

Satelity mogą działać przez lata w kosmosie, ale drobne problemy mogą sprawić, że wychodzą natychmiast z użytku. Wdrażając robotyczne urządzenia serwisowe, DARPA chce zwiększyć ich żywotność, odporność i poprawić ogólną niezawodność. Po wdrożeniu będą obsługiwane przez komercyjny podmiot zewnętrzny.

DARPA wybrała spółkę zależną North Log Grumman, Space Logistics do współpracy przy opracowywaniu i wdrażaniu obsługi robotów satelitarnych. Dzięki wsparciu inżynieryjnemu amerykańska agencja może posunąć się naprzód w zakresie ich rozwoju, startów z Ziemii oraz wykonywania operacji orbitalnych. Space Logistics pozwoli sprawnie umieścić je na orbicie i zintegruje ze swoim pojazdem nośnym.

(rr)

Kategoria wiadomości:

Nowinki techniczne

Źródło:
slashgear
urządzenia z xtech

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.

Komentarze (0)

Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość. Wystarczy, że skorzystasz z formularza poniżej.

Wystąpiły błędy. Prosimy poprawić formularz i spróbować ponownie.
Twój komentarz :