Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy wiadomości Dodano: 2020-02-13   |  Ostatnia aktualizacja: 2020-02-13
Dell uruchomił potężny superkomputer
Dell uruchomił potężny superkomputer

Dell Technologies ogłosił uruchomienie najpotężniejszego superkomputera przemysłowego na świecie HPC5 w Green Data Center firmy Eni. Ścieżki Della i Eni połączyło dążenie do stworzenia przyjaznego dla środowiska i zrównoważonego systemu.

Infrastruktura superkomputera napędzana procesorami Intel Xeon drugiej generacji zapewnia niespotykany dotąd poziom przetwarzania dla sektora przemysłowego oraz sektora naftowo-gazowego, mogąc wykonywać 52 biliardów operacji zmiennoprzecinkowych na sekundę.

HPC5 umożliwia pełne wykorzystanie dużych zbiorów danych generowanych podczas produkcji, a z jego pomocą będzie możliwe przyspieszenie programów badawczo-rozwojowych w zakresie przechodzenia na niekopalne źródła energii. Superkomputer wesprze również poszukiwania, rozwój i monitorowanie pól naftowych.

Zgodnie ze wzajemnymi zobowiązaniami Dell Technologies i Eni w zakresie zrównoważonego rozwoju, HPC5 został zaprojektowany do działania z najwyższą możliwą efektywnością energetyczną, wykorzystując do zasilania energię słoneczną produkowaną w Green Data Center.

System HPC5 wykorzystuje zaawansowaną architekturę równoległą i obsługuje hybrydowy model programowania, który umożliwia Eni szybsze przetwarzanie obrazów sejsmicznych i stosowanie znacznie bardziej wyrafinowanych algorytmów. Korzystając z platformy obliczeniowej GPU firmy NVIDIA, ENI jest w stanie przyspieszyć badania oparte o technologie sztucznej inteligencji.

(rr)

Kategoria wiadomości:

Porady i ciekawostki branżowe

Źródło:
arcweb
urządzenia z xtech

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.

Komentarze (0)

Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość. Wystarczy, że skorzystasz z formularza poniżej.

Wystąpiły błędy. Prosimy poprawić formularz i spróbować ponownie.
Twój komentarz :